Opel Astra1,4 100 Enjoy Sports Tourer 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
26.999 kr.Detaljer
| Modelår | 2011 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2011 |
| Kilometertal | 252.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 16,9 km/l |
| CO2 udledning | 136 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.580 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/130 nm |
| Acceleration | 14,5 sek. |
| Tophastighed | 175 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.375 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Opel Astra 1.4 Turbo – 2011
Pæn og meget velholdt Opel Astra 1.4 Turbo sælges.
Bilen fremstår i flot stand både kosmetisk og alle serviceeftersyn er overholdt. Den har løbende været vedligeholdt, og tandkæden er netop udskiftet, hvilket giver ekstra tryghed for den kommende ejer.
Vi har fået bilen i bytte og sælger den derfor til en skarp pris.
Bemærk: Bilen sælges uden reklamationsret (engrossalg) – kun til CVR-nummer.
Tidligere registreringsnummer EB32467
Udstyr:
Sportssæder
Multifunktionsrat
Dobbelt bagagerumsbund
Centrallås
Fjernbetjent centrallås
Kontakt os for fremvisning eller yderligere information.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 260.402 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.293 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 470 cm |
|---|---|
| Højde | 154 cm |
| Lasteevne | 682 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.375 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 56 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser |
|---|