Nissan X-Trail1,75 dCi 150 Acenta X-tr. 5d
Kontantpris(Uden afgift)
999.999 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2020 |
| Kilometertal | 150.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 14,5 km/l |
| CO2 udledning | 161 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 5.640 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/340 nm |
| Acceleration | 12,7 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
kørecomputer, bagagerumsdækken, læderrat, stofindtræk, højdejust. forsæder, justerbar lændestøtte, splitbagsæde, 17" alufælge, tågelygter, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, træk, aftageligt træk, automatgear, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, dab radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, aux tilslutning, navigation, regnsensor, bakkamera, 360° kamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, airbag, esp, antispin, elektrisk parkeringsbremse
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 368.401 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 2.210 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 171 cm |
| Lasteevne | -465 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 2 zone klima | Fuldaut. klima |
| 360° kamera | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Aftageligt træk | Justerbar lændestøtte |
| Airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| Alufælge | Kørecomputer |
| Anhængertræk, aftagl. | Læderrat |
| Antispin | LED Kørelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (for) |
| AUX tilslutning | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Bakspejl m. nedbl. | Splitbagsæde |
| DAB radio | Stofindtræk |
| Dæktryksmåler | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træk |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB A tilslutning |
| Fartpilot | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås |