Nissan Qashqai1,6 dCi 130 Tekna+ X-tr. 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2018 |
| Kilometertal | 205.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,3 km/l |
| CO2 udledning | 125 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.640 kr. / år |
| Ydelse | 130 hk/320 nm |
| Acceleration | 11,1 sek. |
| Tophastighed | 183 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
automatgear,glastag, kunstlæderindtræk, læderrat, fuld led forlygter, tågelygter, træk, 2 zone klima, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fjernb. centrallås, fartpilot, el indst. førersæde m. memory, mørk loftbeklædning, alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, tagræling, mørktonede ruder i bag, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, navigation, håndfrit til mobil, apple carplay, android auto, usb-a tilslutning, aux tilslutning, regnsensor, 360° kamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), isofix, 6 airbags, esp,Vi leverer bilen Nysynet og med fejlfri brugtbilsattest, Der er 2 års reklamationsret på hele bilen, Der kan tilkøbes 3 års autotjekgaranti for kun 3.000kr, Den kan finansieres med eller uden udbetaling og op til 8 års løbetid, Vi tager alle biler i bytte, Nummerplade gebyr 1180kr,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 353.989 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.461 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 439 cm |
|---|---|
| Højde | 159 cm |
| Lasteevne | 544 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Isofix |
|---|---|
| 360° kamera | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 4x el-ruder | Kunstlæder |
| 6 airbags | Kunstlæderindtræk |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Alufælge | Mørk loftbeklædning |
| Android auto | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| Antispin | Navigation |
| Apple carplay | Nøglefri adgang |
| Aut. nedbl. bakspejl | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Panoramatag |
| AUX tilslutning | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
| El indst. førersæde m. memory | Regnsensor |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sædevarme |
| Elektrisk parkeringsbremse | Tågelygter |
| ESP / ESC | Tagræling |
| Fartpilot | Tonede ruder |
| Fjernb. centrallås | Træk |
| Fuld LED forlygter | USB A tilslutning |
| Håndfrit til mobil | USB tilslutning |