Nissan Qashqai1,5 dCi 115 Tekna 5d
Kontantpris
157.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2019 |
| Kilometertal | 106.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 26,2 km/l |
| CO2 udledning | 146 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.380 kr. / år |
| Ydelse | 115 hk/260 nm |
| Acceleration | 12,3 sek. |
| Tophastighed | 181 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.350 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Bilen står i 8260 Viby J - kontakt os for at aftale prøvekørsel.
★★★★★ Med vores 5 stjerner på Trustpilot har CarPal branchens måske højeste rating.
HIGHLIGHTS
Bakkamera samt parkringssensorer bag og for
Skiltegenkendelse
Vognbaneassistent
Fjernlysassistent
Fartpilot
2 zone fuldautomatisk klimaanlæg
Navigation
Apple CarPlay og Android Auto
Regnsensor
>>> Fordele når du køber bil hos CarPal <<<
• 24 måneders reklamationsret
• Din nuværende bil kan indgå i handlen
• Mulighed for attraktiv finansiering igennem CarPal
• Garanti for at bilen er gældfri
• Uvildig test af bilen før køb
• Leveres nysynet
Der tages forbehold for evt. fejl og mangler i annoncen.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 311.011 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.385 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 439 cm |
|---|---|
| Højde | 159 cm |
| Lasteevne | 615 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.350 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Isofix |
|---|---|
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Android auto | Læderrat |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Automatisk nødbremsesystem | Navigation |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (bag) |
| AUX tilslutning | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| DAB radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| El-klapbare sidespejle | Splitbagsæde |
| Elektrisk parkeringsbremse | Tågelygter |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Fjernlysassistent | USB tilslutning |
| Håndfrit til mobil | Vognbaneassistent |
| Højdejust. førersæde |