Nissan Qashqai1,3 mHEV N-Connecta X-tr. 5d
Kontantpris
244.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2023 |
| Kilometertal | 75.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 15,9 km/l |
| CO2 udledning | 143 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 158 hk/270 nm |
| Acceleration | 9,2 sek. |
| Tophastighed | 199 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Bilen er lige kommet på lager
Flere billeder påvej i påsken
headup display, adaptiv fartpilot, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), regnsensor, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, cd/radio, automatisk start/stop, sædevarme, nøglefri tænding, digitalt cockpit, aftageligt træk, fjernb. centrallås, 2 zone klima, kørecomputer, multifunktionsrat, højdejust. førersæde, læderrat, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, led baglygter, automatgear, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, aut. nedbl. bakspejl, apple carplay, usb-a tilslutning, navigation, android auto, esp, alufælge
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 369.110 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 479 liter |
| Vægt | 1.391 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 443 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 594 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Head-up display |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Aftageligt træk | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Android auto | Læderrat |
|---|---|
| Anhængertræk, aftagl. | LED baglygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk start/stop | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
| CD/radio | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle m. varme | USB A tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB tilslutning |
| ESP / ESC |