Nissan Qashqai1,3 Dig-T 160 N-Connecta DCT 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2020 |
| Kilometertal | 87.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 14,3 km/l |
| CO2 udledning | 135 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 160 hk/270 nm |
| Acceleration | 9,9 sek. |
| Tophastighed | 198 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Nissan Qashqai 1,3 Dig-T 160 Acenta DCT
87.000 km
🏎️ Auto-House Køge🏎️
📞 56 63 32 44📞
⭐Highlights⭐
✓ 360° kamera & Bakkamera
✓ Træk
✓ Automatgear
✓ El betjent bagklap
✓ Fartpilot
✓ Navigation
✓ Parkeringssensor For & Bag
✓ Musikstreaming via bluetooth
🔁 Vi tager naturligvis gerne din nuværende bil i bytte.
📍 Høgevej 1-3, 4600 Køge📍
🕒 Åbningstider (Salgsafdeling)
⌚Mandag til Fredag 09:00 – 18:00 & Lørdag til Søndag 10:00 – 16:00⌚
🌐 Se alle vores biler på https://auto-house.dk
Fuld udstyrsliste:
bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. forsæder, splitbagsæde, el-klapbare sidespejle, tågelygter, led kørelys, fuld led forlygter, led baglygter, mørktonede ruder i bag, træk, automatgear, 2 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, udv. temp. måler, 4x el-ruder, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, cd/radio, sædevarme, 360° kamera, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp, auto hold, stemmebetjening, 18" alufælge, el betjent bagklap
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 291.391 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.315 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 439 cm |
|---|---|
| Højde | 159 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 360° kamera | Læderrat |
| 4x el-ruder | LED baglygter |
| ABS-bremser | LED Kørelys |
| Airbags | Mørktonede ruder i bag |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto hold | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Sædebetræk, stof |
| CD/radio | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Skiltegenkendelse |
| El-klapbare sidespejle | Splitbagsæde |
| ESP / ESC | Stemmebetjening |
| Fartpilot | Stofindtræk |
| Fjernb. centrallås | Tågelygter |
| Fuld LED forlygter | Tonede ruder |
| Håndfrit til mobil | Træk |
| Højdejust. forsæde | Udv. temp. måler |