Nissan Qashqai1,3 Dig-T 160 Acenta DCT 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2021 |
| Kilometertal | 74.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 15,6 km/l |
| CO2 udledning | 145 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 160 hk/270 nm |
| Acceleration | 9,9 sek. |
| Tophastighed | 198 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Veludstyret og velholdt Nissan Qashqai Acenta med meget udstyr. 1 ejers bil.
Bemærk highlights på bilen:
✅ Læderkabine
✅ Fartpilot
✅ Bakkamera og parkering sensor for og bag
✅ 17” Originale Alufælge
✅ LED Kørelys
✅ Skiltegenkendelse
✅ Bluetooth til musik og telefon
✅ Sædevarme
Og meget mere!
🚘Udstyr🚘
kørecomputer, bagagerumsdækken, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, læderrat, kunstlæderindtræk, højdejust. forsæder, splitbagsæde, 17" alufælge, led kørelys, mørktonede ruder i bag, 2 zone klima, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, airbag, vognbaneassistent, esp
🏦 Finansiering
Vi tilbyder attraktiv finansiering via Santander Finans eller CA Auto Finance
🛡️ Forsikring
Vi hjælper gerne med et uforpligtende tilbud på bilforsikring gennem If
🕒 Åbningstider
Mandag–Torsdag: 09:00–17:00
Fredag: 09:00–16:00
Lørdag: 10:00–15:00
📞 Book fremvisning eller prøvetur
For at sikre at bilen står klar og ikke er solgt, anbefaler vi at booke tid:
Tlf.: 55 77 89 92
Mail: info@lqa.dk
Web: loenquistauto.dk
*Forbehold for taste- og trykfejl samt solgte varer.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 279.099 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.315 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 439 cm |
|---|---|
| Højde | 159 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| 2 zone klima | Kørecomputer |
| 4x el-ruder | Kunstlæder |
| ABS-bremser | Kunstlæderindtræk |
| Airbags | Læderrat |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Bagagerumsdækken | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| Dobbelt bagagerumsbund | Sædevarme |
| ESP / ESC | Skiltegenkendelse |
| Fartpilot | Splitbagsæde |
| Fjernb. centrallås | Tonede ruder |
| Håndfrit til mobil | Udv. temp. måler |
| Højdejust. forsæde | Vognbaneassistent |
| Isofix |