Nissan Qashqai1,2 Dig-T 115 Tekna+ X-tr. 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2018 |
| Kilometertal | 85.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 17,9 km/l |
| CO2 udledning | 128 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.260 kr. / år |
| Ydelse | 115 hk/165 nm |
| Acceleration | 12,9 sek. |
| Tophastighed | 173 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Pæn og velighold bil med top udstyr, kører fejl fri, uden skade, uden ridser, ikke ryger, uden dyr og små barn
Undervogn behandlet med Dinitrol i januar 2026
Ny syn fra 02.03.2026
Udstyr
kørecomputer.
multifunktionsrat,
el indst førersœde m. memory,
splitbagsæde,
mørk loftbeklcdning,
glastag:
el-klapbare sidespejle,
fuld led forlygter,
tagræling,
mørktonede ruder i bag,
aftageligt træk,
automatgear,
2 zone klima,
fiernb. centrallås,
nøglefri adgang,
nøglefri tœnding,
fartpilot,
sœdevarme,
4x el-ruder,
navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, 360° kamera, bakkamera, parkeringssensor bag), parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), skiltegenkendelse, isofix, airbag, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, automatisk nødbremsesystem
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 326.991 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.332 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 439 cm |
|---|---|
| Højde | 159 cm |
| Lasteevne | 548 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 65 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Aircondition | Fartpilot |
| Android auto | Fjernlysassistent |
| Anhængertræk, aftagl. | Fuldaut. klima |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
|---|---|
| Automatisk lys | Panoramatag |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Servo |
| Dæktryksmåler | Soltag |
| El betjent bagklap | Vognbaneassistent |
| El komfortsæder |