Nissan Qashqai1,2 Dig-T 115 Tekna+ 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2017 |
| Kilometertal | 73.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 17,9 km/l |
| CO2 udledning | 128 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.260 kr. / år |
| Ydelse | 115 hk/190 nm |
| Acceleration | 10,6 sek. |
| Tophastighed | 185 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Flot og velholdt Qashai Tekna+ udstyrsmodel! Bilen er med 1.2 benzinmotor, som kører helt op til 17,9 km/l, og kun koster 1630 kr./halvårligt.
LEVERES NYSYNET & NYSERVICERET
Interiør:
- Kørecomputer
- Bagagerumsdækken
- Dobbelt bagagerumsbund
- Multifunktionsrat
- Læderrat
- Læderindtræk
- Højdejusterbare forsæder
- El indstilbart forsæder
- El indstilbart førersæde m. memory
- El-Justerbar lændestøtte
- Splitbagsæde
- Mørk loftbeklædning
Eksteriør:
- 17" alufælge
- Glastag
- El-klapbare sidespejle m/varme
- Led kørelys
- Fuld LED forlygter
- Tagræling
- Mørktonede ruder i bag
Komfort:
- Aircondition
- Fuldautomatisk 2 zone klimaanlæg
- Centrallås
- Fjernbetjent centrallås
- Nøglefri adgang
- Nøglefri tænding
- Fartpilot
- Varme i forrude
- Automatisk nedblænding af bakspejl
- Udvendig temperatur måler
- Sædevarme
- 4x el-ruder
- Automatisk start/stop
- Elektrisk parkeringsbremse
Multimedie:
- Cd/radio
- Dab radio
- Navigation
- Håndfrit til mobil
- Musikstreaming via bluetooth
- Usb-a tilslutning
- Aux tilslutning
Assistance & Sikkerhed:
- Regnsensor
- Semi-automatisk parkeringssystem
- 360° kamera
- Bakkamera
- Parkeringssensor (bag)
- Parkeringssensor (for)
- Dæktryksmåler
- Træthedsregistrering
- Skiltegenkendelse
- Isofix til børnesæder
- Lygtevasker
- Automatisk lys
- Airbag
- Antispin
- Esp
- Vognbaneassistent
- Blindvinkelsassistent
- Automatisk nødbremsesystem
- Auto hold
Hos Bischoff biler tager vi din bil i bytte uanset km, stand, alder, så lad os finde en god byttepris!
Vi hjælper gerne med fordelagtig finansiering med og uden udbetaling.
Vidste du at hos Bischoff biler, bruger vi i gennemsnit 6.000 kr. på skjulte fejl/mangler efter slutsedlen er underskrevet? Det vigtigste for os, er at du bliver godt kørende!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 305.990 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.318 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 439 cm |
|---|---|
| Højde | 159 cm |
| Lasteevne | 542 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 2 zone klima | Fuld LED forlygter |
| 360° kamera | Fuldaut. klima |
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Justerbar lændestøtte |
|---|---|
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Antispin | Kørecomputer |
| Aut. nedbl. bakspejl | Læderindtræk |
| Auto hold | Læderrat |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
| Auto. parkering | Lygtevasker |
| Automatisk lys | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk nødbremsesystem | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk parkeringssystem | Multifunktionsrat |
| Automatisk start/stop | Musikstreaming via bluetooth |
| AUX tilslutning | Navigation |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri adgang |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Panoramatag |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (bag) |
| CD/radio | Parkeringssensor (for) |
| Centrallås | Regnsensor |
| DAB radio | Sædebetræk, læder |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Dobbelt bagagerumsbund | Skiltegenkendelse |
| El indst. førersæde m. memory | Splitbagsæde |
| El indst. forsæder | Tagræling |
| El-justerbar lændestøtte | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB A tilslutning |
| Elsæder | USB tilslutning |
| ESP / ESC | Varme i forrude |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |