Nissan Micra0,9 IG-T 90 Tekna 5d
Kontantpris
88.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2019 |
| Kilometertal | 110.646 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 22,2 km/l |
| CO2 udledning | 105 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/140 nm |
| Acceleration | 12,1 sek. |
| Tophastighed | 175 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
BEMÆRK Micra!
Af Bemærkelsesværdigt Udstyr: Fartpilot - Bluetooth - Apple carplay/Android auto - Sædevarme for - Aircondition - Vejbane assistent og meget mere!
Se flere billeder, få et overblik over totalomkostninger og faktorers påvirkning på rækkevidden på am.dk
Husk at booke en forudgående aftale her eller via am.dk - så er bilen gjort klar, når du kommer, og der er sat tid af med en salgskonsulent til at snakke om handlen efterfølgende.
Har du behov for et billån, så kan vi hjælpe med finansiering til markedets bedste priser og vilkår, og vi tager naturligvis også gerne din nuværende bil i bytte, hvis du har behov for at få afsat den.
Vi ses i Søborg
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 174.451 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.001 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 400 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 529 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 41 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Android auto | Multifunktionsrat |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Sædebetræk, stof |
| El-klapbare sidespejle | Sædevarme |
|---|---|
| El-ruder | Stofindtræk |
| El-sidespejle | USB A tilslutning |
| Fartpilot | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |
| Håndfrit til mobil |