Nissan Juke1,0 Dig-T 117 Tekna DCT 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2021 |
| Kilometertal | 67.500 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 15,9 km/l |
| CO2 udledning | 143 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 117 hk/180 nm |
| Acceleration | 11,1 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.250 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
Super fed Juke med Automatgear og en masse fedt udstyr!
Bemærk at dette er den store udstyrsvariant TEKNA!
Nævneværdigt udstyr:
✅ BOSE Premium soundsystem med højtalere i forsæder
✅ 360* kamerasystem
✅ Nøglefri adgang og start
✅ Blind spot monitor
✅ Skærm med Navigation
📞 Kontakt os på: 48 29 95 00
🤝 Vi kan tilbyde attraktive finansieringsmuligheder igennem Toyota Finans både med og uden udbetaling. Kontakt os for et uforpligtende tilbud!
🛠️Vi tilbyder muligheden for at tilkøbe attraktive garantidækninger for fuld tryghed i dit ejerskab. Kontakt os for et tilbud! 🛠️
Vi har bilen holdende klar til fremvisning på Gefionsvej 10, 3400 Hillerød! 📍
Vi ser frem til at byde dig velkommen hos ERA BILER i Hillerød - Toyota Hillerød.
🕒Alle hverdage fra 9-17:30
🕒Søndage fra 11-16
ERA BILER, Autoriseret forhandler af Toyota og Iveco i Hillerød & Helsinge.
Bilbranchens Bedste Bilrådgivere i Byens Bedste Bilhus, erhverv og privat.
Biler, Værksted, Reservedele, Ekstraudstyr, Tilbehør, Værktøj, Merchandise
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 273.309 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 422 liter |
| Vægt | 1.157 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 421 cm |
|---|---|
| Højde | 160 cm |
| Lasteevne | 543 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.250 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 46 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Airbags | Læderrat |
| Aircondition | LED baglygter |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Antispin | Mørk loftbeklædning |
|---|---|
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørktonede ruder i bag |
| Auto hold | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk nødassistent | Ratbetjent gearskifte |
| Automatisk nødbremsesystem | Ratgearskifte |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Splitbagsæde |
| DAB+ Radio | Sportssæder |
| Dæktryksmåler | Tonede ruder |
| Delkunstlæderindtræk | Træk |
| El-klapbare sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |
| Fuldaut. klima | Vognbaneassistent |