Nissan Juke1,0 Dig-T 114 N-Connecta 5d
Kontantpris
124.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2021 |
| Kilometertal | 112.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 16,9 km/l |
| CO2 udledning | 134 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 114 hk/200 nm |
| Acceleration | 10,7 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.250 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
Er du på udkig efter en veludstyret og pålidelig bil? Denne Nissan Juke fra 2021 kunne være noget for dig. Med kun 112.000 km på tælleren og en grundig servicehistorik fra én ejer, sikrer den god driftssikkerhed. Det er en hatchback med man. gearkasse og en 1,0 liters motor, der tilbyder 114 hestekræfter.
⭐ HIGHLIGHTS ⭐
✅ 1 EJER
✅ SERVICE OVERHOLDT
✅ UNDERVONGSBEHANDLET
✅ ANHÆNGERTRÆK
✅ APPLE CARPLAY & ANDROID AUTO
✅ SERVICE OVERHOLDT
✅ KLIMAANLÆG
✅ FULD LED FORLYGYER
✅ PAKERINGSSENSOR BAG
✅ BAKKAMERA
✅ NØGLE FRIBETJENING
✅ NAVIGATION
✅ 17" ALUFÆLGE
OG MEGET MERE!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 234.719 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 422 liter |
| Vægt | 1.162 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 421 cm |
|---|---|
| Højde | 160 cm |
| Lasteevne | 538 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.250 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 46 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| 6 airbags | Isofix |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Alufælge | LED baglygter |
| Android auto | Mørktonede ruder i bag |
| Antispin | Navigation |
|---|---|
| Apple carplay | Nøglefri adgang |
| Auto hold | Nøglefri tænding |
| Auto. nødbremse | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Regnsensor |
| Automatisk nødbremsesystem | Sædebetræk, stof |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Centrallås | Stofindtræk |
| DAB+ Radio | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træk |
| Fartpilot | Træthedsregistrering |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fjernlysassistent | USB A tilslutning |
| Fuld LED forlygter | USB tilslutning |
| Fuldaut. klima | Vognbaneassistent |