Mitsubishi Space Star1,2 Anniversary Edition 5d
Kontantpris
56.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2017 |
| Kilometertal | 120.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 24,4 km/l |
| CO2 udledning | 94 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 80 hk/106 nm |
| Acceleration | 11,7 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 200 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Ca. 24 km/l. Flot lille bil velkørende i rigtig god stand. Nysynet. Monteret med vinterdæk på alufælge. Bemærk, at denne bil er en Anniversary 5 dørs model. Gummiemåtter følger med. Helt nye sommerdæk på alufælge kan tilkøbes til særspris.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 109.900 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 925 kg |
| Bredde | 167 cm |
| Længde | 380 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 415 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Aircondition | Sædevarme |
| Alufælge | Servo |
| El-ruder |