Mitsubishi Eclipse Cross2,4 PHEV Intense CVT 4WD 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2021 |
| Kilometertal | 49.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 50,0 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 45 km |
| Batterikapacitet | 7,9 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 175 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 46 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 188 hk/250 nm |
| Acceleration | 10,9 sek. |
| Tophastighed | 162 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
🚗 Mitsubishi Eclipse Cross 2,4 PHEV Intense CVT 4WD – 2021 – Kun 49.000 km – Topudstyret! 🚗
⭐Nu har du muligheden for at overtage en utrolig veludstyret og moderne plug-in hybrid SUV i en helt særlig blåmetal farve, der virkelig skiller sig ud!
⭐ Beskrivelse
✅ Model: Mitsubishi Eclipse Cross 2,4 PHEV Intense CVT 4WD
✅ Første indregistrering: 03-11-2021
✅ Kilometerstand: 49.000 km
✅ Brændstof: Plug-in hybrid (benzin/el)
✅ Gearkasse: Automatgear (CVT)
✅ Træk: 4WD (firehjulstræk)
✅ Farve: Flot og speciel blåmetal
🛋️ Komfort & Kabine
⭐ ( Lækkert og rummeligt interiør
⭐ ( Opvarmede sæder
⭐ ( Elektrisk justerbart førersæde
⭐ ( Nøglefri betjening (Keyless entry & start)
⭐ ( 2-zoners klimaanlæg
⭐ ( Multifunktionsrat
⭐ ( Armlæn for og bag
📱 Teknologi & Infotainment
⭐ ( Touchskærm med navigation
⭐ ( Apple CarPlay & Android Auto
⭐ ( Bluetooth håndfri telefoni
⭐ ( Digital instrumentering
⭐ ( Head-Up Display
⭐ ( Bakkamera
⭐ ( Parkeringssensorer for og bag
🛡️ Sikkerhed & Assistentsystemer
⭐ ( Adaptiv fartpilot
⭐ ( Vognbaneassistent
⭐ ( Blindvinkelassistent
⭐ ( Automatisk nødbremse
⭐ ( Skiltegenkendelse
⭐ ( 360° overvågning (kamera)
⭐ ( Isofix beslag
🌟 Eksteriør & Kørsel
⭐ ( Firehjulstræk (4WD) – perfekt til alle forhold
⭐ ( Alufælge
⭐ ( LED for- og baglygter
⭐ ( Elektrisk bagklap
⭐ ( Mørktonede ruder
⭐ ( Tagræling
🔋 Hybrid & Økonomi
⭐ ( Kør på ren el til daglig pendling
⭐ ( Lav ejerafgift
⭐ ( Kombinerer kraft og økonomi perfekt
⭐ ( Opladning hjemme eller på farten
📌 Kort sagt
En fantastisk velkørende og driftssikker SUV med masser af udstyr, høj komfort og en flot, iøjnefaldende farve. Perfekt til både familien og pendleren, der ønsker økonomisk og miljøvenlig kørsel – uden at gå på kompromis med udstyr og køreglæde.
💰 FINANSIERING & GARANTI
✔️ Finansiering med eller uden udbetaling
✔️ Mulighed for privatleasing
✔️ Grøn billån via AL-Finans til attraktive renter
✔️ Mulighed for udvidet CarGarantie
✔️ Udbetalingsprocent fra 20,1%
Vi skræddersyr gerne et uforpligtende tilbud efter dine behov.
📍 BILEN STÅR KLAR TIL LEVERING
📌 Korshøj 1
📌 3600 Frederikssund
✔️ Nyserviceret
✔️ Indregistreret uden ekstra omkostninger
✔️ Klar til omgående levering
📞 KONTAKT OS I DAG
📞 31706635 / 47980888
📧 Frederik@brdr-danbiler.dk
🕘 Hverdage 09:00–18:00
🕘 Lørdag 9:00-14:00
🕚 Søndag 11:00–15:00
Du kan trygt handle bil hos Brdr. Dan biler A/S – Vores mange kunder har talt og vurderer os fremragende på Trustpilot 🍀🍀🍀🍀🍀
Forbehold for taste- og beregningsfejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 360.823 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 359 liter |
| Vægt | 1.875 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 455 cm |
|---|---|
| Højde | 169 cm |
| Lasteevne | 550 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 43 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernlysassistent |
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| 7 airbags | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Head-up display |
| Adaptive forlygter | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Aftageligt træk | Intelligent hastighedsassistent |
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Justerbar lændestøtte |
| Akustikglas i bag | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Akustikglas i for | Køl i handskerum |
| Alarm | Kørecomputer |
| Alcantaraindtræk | Kurvelys |
| Alufælge | Læderindtræk |
| Android auto | Læderrat |
| Anhængertræk, aftagl. | LED baglygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| Apple carplay | Lygtevasker |
| Aut. nedbl. bakspejl | Manuel forvarmning af batteri |
| Auto hold | Mørk loftbeklædning |
| Auto. nødbremse | Mørktonede ruder i bag |
| Auto. parkering | Motorkabinevarmer |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk forvarmning af batteri | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødassistent | Nightvision |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri adgang |
| Automatisk parkeringssystem | Nøglefri tænding |
| Automatisk start/stop | Områdebelysning |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Bakspejl m. nedbl. | Ratbetjent gearskifte |
| Blindvinkelassistent | Ratgearskifte |
| Centrallås | Sædebetræk, dellæder |
| City steering | Sædebetræk, læder |
| DAB radio | Sædevarme |
| DAB+ Radio | Skiltegenkendelse |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| Delalcantaraindtræk | Sportssæder |
| Delkunstlæderindtræk | Stemmebetjening |
| Dellæderindtræk | Tågelygter |
| Dobbelt bagagerumsbund | Tagræling |
| El indst. førersæde | Tonede ruder |
| El-justerbar lændestøtte | Træk |
| El-klapbare sidespejle | Træthedsregistrering |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | USB A tilslutning |
| El-sidespejle m. varme | USB tilslutning |
| Elektrisk kabinevarmer | Varme i bagsæde |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i forrude |
| Elsæder | Varme i rat |
| ESP / ESC | Vinterhjul |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |