Mitsubishi Colt1,5 S Cabrio 2d
Kontantpris
64.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2010 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2010 |
| Kilometertal | 137.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 15,2 km/l |
| CO2 udledning | 151 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.320 kr. / år |
| Ydelse | 109 hk/145 nm |
| Acceleration | 10,5 sek. |
| Tophastighed | 185 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | - |
Beskrivelse
Ferrari designeren Pininfarina har medvirket til skabelsen af denne super velkørende lille topløse charmetrold.
Elektrisk ståltag
Tågelygter
Tonede ruder
Alufælge
Interiør
Komfortsæder
Soltag
Læderrat
Kopholder
Justerbart rat
Højdejusterbart forsæde
Læderkabine
Komfortudstyr
Sædevarme
Servostyring
Centrallås - fjernbetjent
El-spejle
CD/Radio
Aircondition
Undervognsbehandlet
Bilen er nyserviceret med nye bremser mm og leveres nysynet
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 254.998 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.110 kg |
| Bredde | 170 cm |
| Længde | 388 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 350 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 47 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser |
|---|