MINI Countryman Cooper SE1,5 Essential aut. ALL4 5d
Kontantpris
189.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2020 |
| Kilometertal | 102.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 32,5 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 57 km |
| Batterikapacitet | 7,7 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 135 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 47 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.280 kr. / år |
| Ydelse | 224 hk/385 nm |
| Acceleration | 6,8 sek. |
| Tophastighed | 198 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Carbonsortmetal |
Beskrivelse
kørecomputer, multifunktionsrat, delkunstlæderindtræk, sportssæder, højdejust. forsæder, splitbagsæde, læderrat, dellæderindtræk, mørk loftbeklædning, el-soltag, alufælge, led kørelys, xenonlys, glastag, tågelygter, tagræling, el-sidespejle, automatgear, elektrisk kabinevarmer, centrallås, nøglefri tænding, udv. temp. måler, 4x el-ruder, fjernb. centrallås, fartpilot, fuldaut. klima, sædevarme, navigation, håndfrit til mobil, parkeringssensor (bag)
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 347.480 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 405 liter |
| Vægt | 1.635 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 430 cm |
|---|---|
| Højde | 156 cm |
| Lasteevne | 635 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 36 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Læderrat |
|---|---|
| ABS-bremser | LED Kørelys |
| Alufælge | Mørk loftbeklædning |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Centrallås | Navigation |
| Delkunstlæderindtræk | Nøglefri tænding |
| Dellæderindtræk | Panoramatag |
|---|---|
| El-sidespejle | Parkeringssensor (bag) |
| El-soltag | Sædebetræk, dellæder |
| Elektrisk kabinevarmer | Sædevarme |
| Fartpilot | Splitbagsæde |
| Fjernb. centrallås | Sportssæder |
| Fuldaut. klima | Tågelygter |
| Håndfrit til mobil | Tagræling |
| Højdejust. forsæde | Udv. temp. måler |
| Kørecomputer | Xenonlygter |