MINI Cooper1,5 Essential Cabriolet aut. 2d
Kontantpris
299.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2022 |
| Kilometertal | 58.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 16,9 km/l |
| CO2 udledning | 135 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/220 nm |
| Acceleration | 8,7 sek. |
| Tophastighed | 205 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
🚙 Super fin og velholdt MINI Cooper E med masser af udstyr og høj komfort.
🛠️ Bilen er løbende passet med service og der medfølger både sommer- og vinterhjul.
🧾 Der kan tilkøbes drivlinie garanti/forsikring til meget favorabel pris.
📞 Kontakt os altid for fremvisning og prøvekørsel da bilen kan være solgt.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 370.236 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | 160 liter |
| Vægt | 1.260 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 386 cm |
|---|---|
| Højde | 142 cm |
| Lasteevne | 455 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|