MINI Cooper1,5 3d
Kontantpris
108.801 kr.Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2015 |
| Kilometertal | 102.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,2 km/l |
| CO2 udledning | 104 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/220 nm |
| Acceleration | 7,9 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Gul |
Beskrivelse
0314: OPVARMEDE SPRINKLERDYSER, 02PA: LÅSEBOLTE, 0530: KLIMAANLÆG, 0842: Cold Climate version , 0428: ADVARSELSTREKANT, 0494: SÆDEVARME FOR, 0470: ISOFIX, kørecomputer, læderrat, 16" alufælge, tågelygter, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), el-ruder, dæktryksmåler, isofix, 6 airbags, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 252.900 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.060 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 382 cm |
|---|---|
| Højde | 141 cm |
| Lasteevne | 505 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 6 airbags | Isofix |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| El-ruder | Tågelygter |
|---|---|
| Fartpilot |