MINI Cooper SEClassic Trim 3d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2022 |
| Kilometertal | 7.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 231 km |
| Batterikapacitet | 28,9 kWh |
| Energiforbrug | 154 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 184 hk/270 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 150 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Mørkrød |
Beskrivelse
* KUN 7.000 KM
* Mørkrød med hvidt tag og hvide spejle
* Panorama glastag med skyde/vippe funktion
* Head-up display
* Nøglefri betjening både adgang & start
* Bakkamera
* harman/kardon lydanlæg
* Sorte 17" alufælge
* Fuld LED forlygter med fjernlysassistent
* LED baglygter
* 2 zone klima
* Apple Carplay
* Fartpilot
* Varmepumpe
* Sportssæder i dellæder
* Ambiente belysning
* Navigation
* Trådløs mobilopladning
* Frontkollisions advarsel
* Advarsel ved vognbaneskift
* Skiltegenkendelse
* Hastigheds advarsel
* Træthedsregistrering
* Sædevarme
* Regnsensor
* Musikstreaming via bluetooth
* Aut. nedbl. bakspejl
* Driving Assistant
* Interiør piano black
* PDC - parkeringssensor for & bag
* Læder multifunktionsrat
* USB tilslutning
* Digitalt cockpit
* DAB radio
* Mørktonede ruder i bag
* Drive Mode
* Dæktryksmåler
* Elektrisk parkeringsbremse
* 2 ladekabler medfølger
* Service ok
* 3 faset ladning
* CCS hurtiglade stik
* Sidst synet 28-05-2025
* Pæn & velholdt
Automatgear, el-klapbare sidespejle m/varme, el-ruder, armlæn, kørecomputer, højdejust. førersæde, splitbagsæde, tågelygter, led kørelys, områdebelysning, elektrisk kabinevarmer, fjernb. centrallås, udv. temp. måler, type-2 ladekabel, app integration, håndfrit til mobil, android auto, usb-a tilslutning, isofix, automatisk lys, 8 airbags, antispin, automatisk nødbremsesystem, vognbaneassistent, 2 nøgler.
Indregistreret 1 gang 13-12-2022
Attraktiv finansiering tilbydes med eller UDEN udbetaling
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 211 liter |
| Vægt | 1.340 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 385 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 435 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| 2 zone klima | Isofix |
| 8 airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderrat |
| Alufælge | LED baglygter |
| Ambiente belysning | LED Kørelys |
|---|---|
| Android auto | Mørktonede ruder i bag |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| App integration | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Navigation |
| Aut. nedbl. bakspejl | Nøglefri adgang |
| Auto. nødbremse | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Områdebelysning |
| Automatisk lys | Panoramatag |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| DAB radio | Sædebetræk, dellæder |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Dellæderindtræk | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Soltag |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Splitbagsæde |
| El-ruder | Sportssæder |
| El-soltag | Tågelygter |
| Elektrisk kabinevarmer | Tonede ruder |
| Elektrisk parkeringsbremse | Trådløs mobilopladning |
| Fartpilot | Træthedsregistrering |
| Fjernb. centrallås | Type-2 ladekabel |
| Fjernlysassistent | Udv. temp. måler |
| Fuld LED forlygter | USB A tilslutning |
| Fuldaut. klima | USB tilslutning |
| Håndfrit til mobil | Varmepumpe |
| Head-up display | Vognbaneassistent |
| Højdejust. førersæde |