MINI Cooper SEClassic Trim 3d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2022 |
| Kilometertal | 23.200 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 231 km |
| Batterikapacitet | 32,6 kWh |
| Energiforbrug | 154 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 49 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 184 hk/270 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 150 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
MINI Cooper SE er en kompakt og kvik elbil med den klassiske MINI-køreoplevelse, høj komfort og masser af udstyr – perfekt til både byen og hverdagen.
Kør bekymringsfrit – privatleasing med lav udbetaling
Nu kan du privatlease med kun 9.995 kr. i udbetaling og en fleksibel aftale, hvor service og reparation allerede er inkluderet.
Vælg det kilometertal, der passer bedst til dig:
* 10.000 km/år: 2.695 kr./md.
* 15.000 km/år: 2.945 kr./md.
* 20.000 km/år: 3.195 kr./md.
* 25.000 km/år: 3.445 kr./md.
Tilkøb af helårsdæk: 250 kr./md.
Leasingaftalen er på en FDM-kontrakt, så du er tryg hele vejen. Du kan opsige efter kun 12 måneder, og du hæfter ikke for en restværdi.
RENTEKAMPAGNE - Vi kan tilbyde billån med fast rente til kun 2,99%.
🔋 Batteriet er testet
Vi har naturligvis testet bilens batteri for at sikre ydeevne og sundhed. Du kan se resultatet i billedserien.
Highlights af udstyr
- Moonwalk Grey
- Fartpilot
- Bakkamera
- Comfort Access (Nøglefri døre)
- El-foldbare spejle
- Parkeringssensor bag (PDC)
- Driving Assistant
- Sædevarme foran
- Varmepumpe
- MINI Navigation
- DAB radio
- Trådløs opladning
- 16" Victory Spoke Black alufælge og meget mere...
MINI Cooper SE har en rækkevidde ved blandet kørsel på op til ca. 234 km (WLTP) og kan hurtiglades fra 10–80 % på ca. 29 minutter.
🌟🌟🌟🌟🌟 4,9 STJERNER PÅ TRUSTPILOT
✔ SPECIALISTER I ELBILER
✔ MÆRKENEUTRAL VEJLEDNING
✔ INDBYTNING AF ALLE TYPER BILER
✔ LADELØSNINGER TIL ALLE
✔ BESPARELSESRÅDGIVNING OG GRØNNE BILLÅN MED LAV RENTE
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 211 liter |
| Vægt | 1.340 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 385 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 435 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | ESP / ESC |
|---|---|
| ABS-bremser | Fartpilot |
| Airbags | Fjernb. centrallås |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Ambiente belysning | Håndfrit til mobil |
| Antispin | Højdejust. førersæde |
| App integration | Kørecomputer |
|---|---|
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto hold | Navigation |
| Auto. nødbremse | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødassistent | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Sædevarme |
| Bakkamera | Skiltegenkendelse |
| Bakspejl m. nedbl. | Splitbagsæde |
| DAB+ Radio | Trådløs mobilopladning |
| Dæktryksmåler | Udv. temp. måler |
| Digitalt cockpit | USB C tilslutning |
| El-klapbare sidespejle | Varmepumpe |
| El-ruder |
Leasing
- Leasing typeOperationel, inkl. moms
- Månedlig ydelse2.695 kr.
- Førstegangsydelse9.995 kr.
- Totalpris i løbetiden107.015 kr.
- Restværdi(sælger hæfter) 0 kr.
- Løbetid36 mdr.
- Antal kilometer inkluderet10.000 km/årligt
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdInkl. serviceaftale (ekskl. dæk)