MINI Cooper S2,0 Maximise aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2023 |
| Produceret | 4/2022 |
| Kilometertal | 60.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 16,7 km/l |
| CO2 udledning | 137 g/km |
|---|---|
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 178 hk/280 nm |
| Acceleration | 6,7 sek. |
| Tophastighed | 235 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Udstyr:
- Maximise pakke
- Aktiv Fartpilot m/Stop & Go
- Harman Kardon Lydsystem (360 Watt m/12 højttalere)
- Sportsæder
- Komfortadgang (Nøglefri Betjening)
- Bakkamera
- PDC Parkeringssensor For og Bag m/Skærmvisning
- Privacy Glas (Tonede Ruder)
- Sølv Bonnet Striber
- Sølvmetal Spejle
- Sølvmetal Tag
- Driving Assistant
- LED Forlygter
- Union Jack LED Baglygter
- Fjernlys Assistent
- Ambiente Lyspakke
- Regnsensor
- MINI Driving Modes
- Blow-By-Heater
- Interiørlister i Sort Piano Lak
- Bagagerumspakke
- Park Assistant
- Comfort Pakke Plus
- Driving Assistant Pakke Plus
- Connected Navigation
- Ratvarme
- 2-Zonet Klimaaotumatik
- 3-Trins Sædevarme
- MINI Navigation System
- DAB Radio
- MINI Connected
- Remote Services
- Multi Funktionsdisplay (Digital Cockpit)
- Real Time Traffic Infomation
- Apple CarPlay
- MINI Cisual Boost
- Aktiv Bestyttelse For Fodgænger
- Armlæn
- ISOFIX
- Auto Nedbl. Af Spejle
- Sportlæderrat m/Multifunktion
- 17" MINI Alufælge Tentacle Design
- Helårs dæk (Godkendt til vinterkørsel)
Eksteriør Farve: Midnight Black II Metallic
Interiør Farve: Stoff Leathette Black Pearl / Carbon Black
Bemærk at alle vores annoncerede biler er på lager, ring blot og aftal tid for besigtigelse.
Vi tager biler i bytte med eller uden afgift.
Vi tilbyder naturligvis også sæson- og splitleasing. Kontakt os gerne for tilbud.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 373.187 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 278 liter |
| Vægt | 1.255 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 404 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 520 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernlysassistent |
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Helårshjul |
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Alufælge | Højdejust. forsæde |
| Ambiente belysning | Intelligent hastighedsassistent |
| Android auto | Isofix |
| Antispin | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Apple carplay | Kørecomputer |
| Aut. nedbl. bakspejl | Læderrat |
| Auto. nødbremse | LED baglygter |
| Automatgear | LED Kørelys |
| Automatisk lys | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk nødassistent | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødbremsesystem | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk start/stop | Navigation |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri adgang |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Parkeringssensor (for) |
| DAB radio | Regnsensor |
| DAB+ Radio | Sædebetræk, dellæder |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Dellæderindtræk | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| Dobbelt bagagerumsbund | Sportssæder |
| El-klapbare sidespejle | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| El-ruder | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | USB A tilslutning |
| ESP / ESC | USB tilslutning |
| Fartpilot | Varme i rat |