MINI Cooper S2,0 JC Works aut. 3d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2018 |
| Kilometertal | 107.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 17,5 km/l |
| CO2 udledning | 157 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.260 kr. / år |
| Ydelse | 231 hk/320 nm |
| Acceleration | 6,1 sek. |
| Tophastighed | 243 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Grønmetal |
Beskrivelse
Bliv godt kørende til en yderst attraktiv pris med denne racer af en MINI Cooper S 2,0 JC Works aut. 3d. Bilen er i utrolig flot stand inde som ude, og udstyrslisten byder blandt andet på:
• JCW-model
• Nøglefri betjening
• Harman Kardon lydanlæg
• Keyless entry
• LED forlygter
• Adaptiv fartpilot
• Head-Up-Display
• Fjernlysassistent
• Lane assist
• Klimaanlæg, 2-zonet
• Parkeringssensor for + bag
• Bakkamera
• Navigation
• 18” OZ Alufælge
• Alcantarakabine, mørk
• JCW sportssæder
• Multifunktions læderrat m. gearskifte
Leasingforslag:
Finansiel erhvervsleasing i 12 mdr. (fri km):
Førstegangsydelse: 24.000,-
Pr. måned: 2.800,-
Restværdi (anvisningspligt) efter endt leasing: 130.000,- ex. afgift.
Alle priser ex. Moms
Attraktiv beskatning.
Kontakt os for et skræddersyet tilbud, tilpasset dit kørselsbehov!
Tlf: 86 99 99 99
www.agilease.dk
Komplet udstyrsliste: kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, læderrat, alcantaraindtræk, sportssæder, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, justerbar lændestøtte, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, alufælge, 18" alufælge, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, el-klapbare sidespejle, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, led kørelys, fuld led forlygter, led baglygter, mørktonede ruder i bag, automatgear, ratgearskifte, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, adaptiv fartpilot, varme i forrude, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, automatisk start/stop, headup display, cd/radio, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, alarm, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, intelligent hastighedsassistent, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, antispin, esp, blindvinkelsassistent, automatisk nødbremsesystem, stemmebetjening.
Vi tager forbehold for taste- og regnefejl!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 211 liter |
| Vægt | 1.230 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 387 cm |
|---|---|
| Højde | 141 cm |
| Lasteevne | 470 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | 44 l |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Head-up display |
|---|---|
| 2 zone klima | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Adaptiv fartpilot | Intelligent hastighedsassistent |
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Justerbar lændestøtte |
| Alarm | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| Alcantaraindtræk | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Ambiente belysning | LED baglygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Mørk loftbeklædning |
| Automatgear | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødbremsesystem | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk start/stop | Navigation |
| Bakkamera | Nøglefri adgang |
| Blindvinkelassistent | Nøglefri tænding |
| CD/radio | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Parkeringssensor (for) |
| DAB radio | Ratbetjent gearskifte |
| Dæktryksmåler | Ratgearskifte |
| Dobbelt bagagerumsbund | Regnsensor |
| El-klapbare sidespejle | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Skiltegenkendelse |
| El-ruder | Sportssæder |
| El-sidespejle | Stemmebetjening |
| El-sidespejle m. varme | Tågelygter |
| ESP / ESC | Tonede ruder |
| Fartpilot | Træthedsregistrering |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fjernlysassistent | USB A tilslutning |
| Fuld LED forlygter | USB tilslutning |
| Fuldaut. klima | Varme i forrude |
| Håndfrit til mobil |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse2.800 kr.
- Førstegangsydelse24.000 kr.
- Totalpris i løbetiden62.780 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 130.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet