MINI Cooper S1,6 Cabriolet 2d
Kontantpris
79.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2005 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2005 |
| Kilometertal | 140.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 11,4 km/l |
| CO2 udledning | 192 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 7.660 kr. / år |
| Ydelse | 170 hk/220 nm |
| Acceleration | 7,4 sek. |
| Tophastighed | 215 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | - |
| Farve | - |
Beskrivelse
Sælges som Af-hentning!
Nysynet 3/2026
Miltek udstødning , læderindtræk, sportssæder, læderrat, alufælge, fartpilot, el-ruder, cd/radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, navigation, apple carplay
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 450.387 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.215 kg |
| Bredde | 169 cm |
| Længde | 366 cm |
|---|---|
| Højde | 142 cm |
| Lasteevne | 425 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Læderindtræk |
|---|---|
| Alufælge | Læderrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| CD/radio | Navigation |
| El-ruder | Sædebetræk, læder |
| Fartpilot | Sportssæder |
| Håndfrit til mobil |
|---|