MINI Cooper C1,5 Cabriolet aut. 2d
Kontantpris
499.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2025 |
| Kilometertal | 6.339 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,6 km/l |
| CO2 udledning | 148 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 163 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,2 sek. |
| Tophastighed | 220 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Den helt rigtige Mini Cabriolet på vej hjem.
Bilen ankommer medio april.
M Level Trim
Black Spoke alufælge
Adaptiv fartpilot
Head Up display
LED forlygter med udvidet indhold
Komfortadgang
Harman Kardon surround sound system
Sædevarme
+ en masse mere lækkert udstyr
Nypris i dag for denne bil er 657.494,-
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 483.067 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | 215 liter |
| Vægt | 1.375 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 388 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 430 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 44 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Elektrisk parkeringsbremse |
|---|---|
| 4x el-ruder | ESP / ESC |
| 6 airbags | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
| Adaptiv fartpilot | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Fuldaut. klima |
| Adaptive forlygter | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| Alufælge | Head-up display |
| Android auto | Højdejust. førersæde |
| Antispin | Intelligent hastighedsassistent |
| App integration | Kørecomputer |
| Apple carplay | LED baglygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED Kørelys |
| Auto hold | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto. parkering | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri adgang |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødassistent | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk parkeringssystem | Ratbetjent gearskifte |
| Bakkamera | Ratgearskifte |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| Blindvinkelassistent | Semi-automatisk parkeringssystem |
| DAB radio | Stemmebetjening |
| Dæktryksmåler | Udv. temp. måler |
| Digitalt cockpit | Vognbaneassistent |
| El-klapbare sidespejle m. varme |