MINI Clubman Cooper2,0 D 6d
Kontantpris(Uden afgift)
160.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2021 |
| Kilometertal | 96.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 17,0 km/l |
| CO2 udledning | 187 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 7.760 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/330 nm |
| Acceleration | 8,4 sek. |
| Tophastighed | 212 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Grønmetal |
Beskrivelse
den absolut fineste SD countryman man kan få, sælges uden afgift og moms
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 360 liter |
| Vægt | 1.295 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 425 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 615 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | 48 l |
| Døre | 6 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El betjent bagklap |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El komfortsæder |
| Aircondition | El-ruder |
| Alufælge | Fjernlysassistent |
| Apple carplay | Fuldaut. klima |
| Auto. nødbremse | Head-up display |
| Auto. parkering | Kurvelys |
|---|---|
| Automatgear | LED Kørelys |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk start/stop | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Servo |