MINI Aceman SEJCW Trim XL 5d
Kontantpris
299.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2025 |
| Kilometertal | 14.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 382 km |
| Batterikapacitet | 49,2 kWh |
| Energiforbrug | 143 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 218 hk/330 nm |
| Acceleration | 7,1 sek. |
| Tophastighed | 170 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Den fedeste bil i klassen, en ægte MINI med gokart feeling og samtidig god plads til 4 personer (seler til 5), 1 ejers kone bil med massage i førersædet og alt i udstyr.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 411.000 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 300 liter |
| Vægt | 1.785 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 408 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 450 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| Adaptiv fartpilot | El-ruder |
|---|---|
| Aircondition | Fjernlysassistent |
| Anhængertræk, aftagl. | Fuldaut. klima |
| Apple carplay | Head-up display |
| Auto. parkering | LED Kørelys |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
|---|---|
| Bakkamera | Panoramatag |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El komfortsæder |