Mercedes SLK3503,5 aut. 2d
Detaljer
| Modelår | 2004 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2004 |
| Kilometertal | 164.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 9,9 km/l |
| CO2 udledning | 232 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 11.000 kr. / år |
| Ydelse | 272 hk/350 nm |
| Acceleration | 5,5 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
Fantastisk vedligehold SLK350, i den flotte Benitoitblå metallak!
📍Harman/Kardon sound system
📍Sportsundervogn
📍Lædersæder i Nappa/semianilin
📍El indst. forsæder m. memory
📍Bi-xenon forlygter
📍Kurvelys
📍2 zone klima
📍Fartpilot
📍Navigation m. AUX tilslutning
Fuld udstyrsbeskrivelse:
Harman/Kardon Sound System, Sportsundervogn, DVD-Afspiller, Kørecomputer, Multifunktionslæderrat, Lædersæder i Nappa/Semianilin, El Indst. Forsæder M. Memory, 17" Alufælge, El-Klapbare Sidespejle M/Varme, Tågelygter, Bi-Xenon Forlygter, Kurvelys, Automatgear, Ratgearskifte, Aircondition, Fuldaut. Klima, 2 Zone Klima, Centrallås, Fjernb. Centrallås, Fartpilot, Aut. Nedbl. Bakspejl, Udv. Temp. Måler, Sædevarme, El-Ruder, CD/Radio, Navigation M. AUX Tilslutning, Alarm, Regnsensor, Parkeringssensor For & Bag, Automatisk Lys, Airbag, Antispin, ESP.
Forbehold for tastefejl og bildata.
Bilen sælges for kunde.
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Vi ligger nr. 1 i samtlige bilkategorier på Trustpilot.
Din sikkerhed for en tryg og god handel!✔️
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 936.000 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.375 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 409 cm |
|---|---|
| Højde | 130 cm |
| Lasteevne | 400 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | ESP / ESC |
|---|---|
| 2 zone klima | Fartpilot |
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
| Airbags | Fuldaut. klima |
| Aircondition | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alarm | Kørecomputer |
| Alufælge | Kurvelys |
|---|---|
| Antispin | Læderindtræk |
| Aut. nedbl. bakspejl | Læderrat |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Navigation |
| AUX tilslutning | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
| Bi-xenon | Ratbetjent gearskifte |
| CD/radio | Ratgearskifte |
| Centrallås | Regnsensor |
| El indst. førersæde m. memory | Sædebetræk, læder |
| El indst. forsæder | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tågelygter |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| Elsæder |