Mercedes SLK2001,8 Kompressor aut. 2d
Kontantpris
179.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2006 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2006 |
| Kilometertal | 155.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 11,4 km/l |
| CO2 udledning | 202 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 7.660 kr. / år |
| Ydelse | 163 hk/240 nm |
| Acceleration | 8,3 sek. |
| Tophastighed | 226 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Champagnemetal |
Beskrivelse
Nysynet! yderst velholdt bil, 163 HK, Varme i nakkestøtter, multifunktionsrat, 17" alufælge, læderrat, aircondition, fartpilot, fuldaut. klima, tågelygter, centrallås, udv. temp. måler, el-ruder, sædevarme, fjernb. centrallås, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, håndfrit til mobil, esp, parkeringssensor (bag), airbag, alle service overholdt, Ny taktkæde netop monteret, 4 x sprit nye sommerdæk, Eftermonteret uorg. radio med bluetooth, automatgear,2-zone klima, Undervognsbehandlet for nylig med SUVO, KLAR TIL OMGÅENDE LEVERING,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 777.000 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.325 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 409 cm |
|---|---|
| Højde | 130 cm |
| Lasteevne | 400 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Airbags | Håndfrit til mobil |
| Aircondition | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Læderrat |
| Antispin | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| DAB+ Radio | Sædevarme |
| El-ruder | Tågelygter |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |