Mercedes S5004,7 AMG Line aut. 4Matic 4d
Kontantpris
798.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2014 |
| Kilometertal | 179.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 10,4 km/l |
| CO2 udledning | 221 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 9.360 kr. / år |
| Ydelse | 455 hk/700 nm |
| Acceleration | 4,8 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 2.100 kg |
| Farve | - |
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.950 kg |
| Bredde | 190 cm |
| Længde | 512 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 765 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.100 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 8 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 80 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|