Mercedes GLE350 de Coupé – Eksklusiv SUV med masser af udstyr og komfort
Her får du en utrolig veludstyret og elegant Mercedes GLE350 de Coupé fra 2023, som kombinerer sportsligt design med høj komfort og avanceret teknologi. Bilen har kørt 108.000 km og fremstår med et eksklusivt udtryk både ude og inde.
Den markante coupé-SUV byder på en fantastisk køreoplevelse med luftundervogn (Airmatic), som sikrer optimal komfort uanset kørselsforhold. Samtidig får du en bil, der er spækket med moderne assistentsystemer, som gør både hverdag og lange ture mere sikre og afslappede.
Kabinen er i en klasse for sig med sort nappalæder, AMG-interiør og smukke interiørlister i åbenporet egetræ. De elektriske komfortsæder med både varme og ventilation sikrer maksimal komfort året rundt, mens det store panorama-glastag giver et fantastisk lysindfald i kabinen.
Udstyrshighlights:
Førerassistentpakke med avancerede sikkerhedssystemer
Panorama el-skydetag
Head-up display
Airmatic luftundervogn
4-zoners klimaanlæg (THERMOTRONIC)
Klimasæder med varme og ventilation foran
AMG interiør
Nightpakke
360° kamera og parkeringspakke
22” originale AMG fælge
MAGIC Vision Control viskersystem
Anhængertræk – op til 3.500 kg
En bil der både egner sig perfekt til familien og til dig, der ønsker luksus, køreglæde og masser af overskud i hverdagen.
Kontakt os for fremvisning eller en prøvetur – denne bil skal opleves!
Sebastian Ernlund Filtenborg
sef@flexlease.nu
+45 31 65 84 62