Mercedes GLB220 d2,0 AMG Line aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2021 |
| Kilometertal | 168.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 17,5 km/l |
| CO2 udledning | 150 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.640 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/400 nm |
| Acceleration | 7,7 sek. |
| Tophastighed | 220 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
AFHENTNINGSBIL, SÆLGES KUN TIL CVR. NR. UDEN GARANTI!
Fuld servicebog! Sidste service lavet: 18/12-2025
HIGHLIGHTS:
<> AMG interiør & AMG eksteriør
<> Premiumpakke
<> Svingbart anhængertræk
<> Distronic - Adaptiv fartpilot
<> Gummi måtter for & bag
Udstyr:
Premiumpakke, 10.25” Digital Instrumentering, Ambiente belysning i 64 farver, Keyless Entry & Start, Mercedes Sound System, Oplyste Indstigningslister, LED High Performance forlygter, Progressive pakke, Advantage pakke, 10.25" Navigation, Bakkamera, Elektrisk bagklap, Touchpad, Active Park Assist, Active Lane Keeping Assist, Keyless start, Elektrisk indklappelige sidespejle, Sædekomfortpakke, Mercedes-Benz Me, Parkeringssensor for og bag, Bluetooth, Bluetooth Audio Streaming, Active Brake Assist, Attention Assist, Komfort sæder i delkunstlæder, Automatisk nedblændeligt Bakspejl, Traffic Sign Assist, 2 zoners Klimaanlæg, 18" Alufælge, Fjernbetjent centrallås, Fartpilot, Regnsensor, Sædevarme, Højde justerbare forsæder, El-ruder, El spejle med varme, Dæktryksmåler, Multifunktionsrat, Skiftepedaler bag rattet, Kørecomputer, Startspærre, Udvendig temperatur måler, Airbag, ABS, Antispin, ESP, Servostyring.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 565 liter |
| Vægt | 1.585 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 463 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 610 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Adaptive forlygter | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderrat |
| Alarm | LED Kørelys |
|---|---|
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Auto hold | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| AUX tilslutning | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Ratbetjent gearskifte |
| Delalcantaraindtræk | Ratgearskifte |
| Dellæderindtræk | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædebetræk, dellæder |
| El-ruder | Sædevarme |
| El-sidespejle m. varme | Svingbart træk (manuelt) |