Mercedes EQE350AMG Line 4d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2022 |
| Kilometertal | 31.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 632 km |
| Batterikapacitet | 89,0 kWh |
| Energiforbrug | 162 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 292 hk/565 nm |
| Acceleration | 6,4 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
🚗 Mercedes EQE350 AMG Line 4d
🗓️ Første registrering: 08/2022
🚗 Kørt: 31.000 KM
🎨 Farve: Polar White
🪑 Indtræk: Læder sort
🔋 Rækkevidde: 618 KM WLTP
Udstyr:
AMG LINE
Panorama soltag
Burmester soundssystem
Digitale LED forlygter
Adaptiv fartpilot
Blind spot sensor
Lane assist
El-sæder foran samt memoryfunktion
CarPlay
Bakkamera
Lædersæder
Elektrisk ratstamme
Varme i rat
El-klapbare sidespejle
Sort taghimmel
Sædevarme
Ambientebelysning
Nøglefri betjening
Trådløs mobilopladning
Parking package
Mirror package
Driving assistant package entry
Display package entry
Light package premium
MBUX Navigation premium
19'' alufælge m. sommerdæk
Og meget meget mere....
📊 Attraktiv finansiering med og uden udbetaling – Kontakt salgsafdelingen for de bedste finansieringsmuligheder! 📞
💥 Populære tilvalg:
Vinterhjul komplet: Kr. 14.995,-
2 års FRAGUS garanti FRA kun: Kr. 5.995,-
Undervognsbehandling: Kr. 4.995,-
Ladekabel: Kr. 1.495,-
Træk: Kr. 11.995,-
📞 Kontakt os for yderligere information eller for at booke en prøvekørsel.
📌 Der tages forbehold for tastefejl.
🚗 Bilen er importeret og der kan derfor være udstyrsmæssige forskelle fra danske biler.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 430 liter |
| Vægt | 2.285 kg |
| Bredde | 196 cm |
| Længde | 495 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 595 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Elektrisk parkeringsbremse |
|---|---|
| 4 airbags | Elsæder |
| 4x el-ruder | ESP / ESC |
| 6 airbags | Fartpilot |
| 8 airbags | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
| Adaptiv fartpilot | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Fuldaut. klima |
| Adaptive forlygter | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
| Alarm | Intelligent hastighedsassistent |
| Alufælge | Isofix |
| Ambiente belysning | Justerbar lændestøtte |
| Android auto | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Antispin | Kørecomputer |
| App integration | Kurvelys |
| Apple carplay | Læderindtræk |
| Aut. nedbl. bakspejl | Læderrat |
| Auto hold | LED baglygter |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
| Automatgear | Lygtevasker |
| Automatisk lys | Matrix LED forlygter |
| Automatisk nødassistent | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk nødbremsesystem | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk start/stop | Multifunktionsrat |
| Bagagerumsdækken | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Navigation |
| Bakspejl m. nedbl. | Nøglefri adgang |
| Blindvinkelassistent | Nøglefri tænding |
| Centrallås | Områdebelysning |
| DAB radio | Panoramatag |
| DAB+ Radio | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| Digitalt cockpit | Regnsensor |
| Dobbelt bagagerumsbund | Sædebetræk, læder |
| El betjent bagklap | Sædevarme |
| El indst. førersæde | Skiltegenkendelse |
| El indst. førersæde m. memory | Soltag |
| El indst. forsæder | Splitbagsæde |
| El komfortsæder | Stemmebetjening |
| El-justerbar lændestøtte | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| El-ruder | USB C tilslutning |
| El-sidespejle | Varme i rat |
| El-sidespejle m. varme | Varmepumpe |
| El-soltag | Vognbaneassistent |
| Elektrisk kabinevarmer |