Mercedes EQE350+ SUVAMG Line 5d
Kontantpris
549.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2023 |
| Kilometertal | 41.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 524 km |
| Batterikapacitet | 96,0 kWh |
| Energiforbrug | 183 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 150 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 28 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 292 hk/565 nm |
| Acceleration | 6,7 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Meget for pengene er nok der jeg vil beskrive denne her bil som.
- Fuld fabriksgaranti til 10/2029
- AIRMATIC luftundervogn
- Panorama soltag
- AMG Line inde og ude
- Kosmos Schwartz metallak
- Night pakke (sorte trim lister og mørke bagruder)
- El justerbare Memory sæder foran
- Varme i rattet, varme i forsæder og bagsæder
- 360 graders kamera
- Automatisk parkering med PARKTRONIC
- Aktiv afstandsholder DISTRONIC
- KEYLESS Go nøglefri betjening
- og meget mere som ellers er standard i de super veludstyrede biler fra Mercedes…
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 520 liter |
| Vægt | 2.553 kg |
| Bredde | 194 cm |
| Længde | 486 cm |
|---|---|
| Højde | 169 cm |
| Lasteevne | 422 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El betjent bagklap |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El komfortsæder |
| Adaptiv undervogn | El-ruder |
| Alufælge | El-soltag |
| Android auto | Fjernlysassistent |
| Apple carplay | Fuldaut. klima |
| Auto. nødbremse | Kurvelys |
|---|---|
| Auto. parkering | LED Kørelys |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk start/stop | Panoramatag |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Servo |