Mercedes EQE350 SUVAMG Edition 4Matic 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2024 |
| Kilometertal | 28.300 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 557 km |
| Batterikapacitet | 90,5 kWh |
| Energiforbrug | 187 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 170 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 292 hk/765 nm |
| Acceleration | 6,6 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Grønmetal |
Beskrivelse
Mercedes-Benz EQE 350 4MATIC er en elegant og komfortabel el-sedan med premium-kabine, firehjulstræk og masser af moderne teknologi – oplagt til både hverdagen og de lange ture.
Se vores åbningstider i påsken på billede 2 👉
RENTEKAMPAGNE - Vi kan tilbyde billån med fast rente til kun 2,99%.
🔋 Batteriet er testet
Vi har naturligvis testet bilens batteri for at sikre ydeevne og sundhed. Du kan se resultatet i billedserien.
Highlights af udstyr
- Smaragdgrøn
- Adaptiv Fartpilot (Distronic Pro)
- Bakkamera m. 360° kamera
- Anhængertræk (op til 1.800 kg m. bremser)
- Keyless Go m. Handsfree Access
- El-sæder foran m. memory
- Sædevarme foran
- Varmepumpe
- MBUX Navigation Premium
- Trådløs opladning af telefon
- 20" AMG alufælge og meget mere...
Mercedes-Benz EQE 350 4MATIC har en rækkevidde ved blandet kørsel på op til ca. 628 km (WLTP) og kan hurtiglades fra 10–80 % på ca. 30 minutter.
🌟🌟🌟🌟🌟 4,9 STJERNER PÅ TRUSTPILOT
✔ SPECIALISTER I ELBILER
✔ MÆRKENEUTRAL VEJLEDNING
✔ INDBYTNING AF ALLE TYPER BILER
✔ LADELØSNINGER TIL ALLE
✔ BESPARELSESRÅDGIVNING OG GRØNNE BILLÅN MED LAV RENTE
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 782.174 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 520 liter |
| Vægt | 2.480 kg |
| Bredde | 194 cm |
| Længde | 486 cm |
|---|---|
| Højde | 169 cm |
| Lasteevne | 615 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | El indst. førersæde m. memory |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | El-klapbare sidespejle m. varme |
| 360° kamera | ESP / ESC |
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Fod betjent bagklap |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Isofix |
|---|---|
| Alarm | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alcantaraindtræk | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Ambiente belysning | LED baglygter |
| Android auto | Mørk loftbeklædning |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| App integration | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Navigation |
| Aut. nedbl. bakspejl | Nøglefri adgang |
| Auto hold | Nøglefri tænding |
| Auto. nødbremse | Parkeringssensor (bag) |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk nødassistent | Sædevarme |
| Automatisk nødbremsesystem | Skiltegenkendelse |
| Bakkamera | Splitbagsæde |
| Bakspejl m. nedbl. | Svingbart træk (elektrisk) |
| Blindvinkelassistent | Trådløs mobilopladning |
| DAB+ Radio | Udv. temp. måler |
| Dæktryksmåler | USB C tilslutning |
| Digitalt cockpit | Varmepumpe |
| El betjent bagklap | Vognbaneassistent |