Mercedes EQE300AMG Line 4d
Kontantpris
449.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2024 |
| Kilometertal | 850 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 632 km |
| Batterikapacitet | 100,0 kWh |
| Energiforbrug | 162 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 170 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 245 hk/550 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Næsten ny EQE300 AMG Line ankommer 7 april.
Super lang rækkevidde 630 km (WLTP)
AMG Line indvendigt og udvendigt
Distronic adaptiv fartpilot
MBUX Navigation
LED lygter m. automatisk op og nedblænding
Eljusterbare sæder m. memory
Android og Apple Carplay
Bakkamera
Blind spot
Active lane assist
Varme i sæder og rat
Varmepumpe
Nøglefri betjening
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 430 liter |
| Vægt | 2.385 kg |
| Bredde | 196 cm |
| Længde | 495 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 495 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Elektrisk parkeringsbremse |
|---|---|
| 2 zone klima | Elsæder |
| 4x el-ruder | ESP / ESC |
| 6 airbags | Fartpilot |
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
| Adaptiv fartpilot | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Adaptive forlygter | Håndfrit til mobil |
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Android auto | Kørecomputer |
| Antispin | LED Kørelys |
| App integration | Mørk loftbeklædning |
| Apple carplay | Mørktonede ruder i bag |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødassistent | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødbremsesystem | Områdebelysning |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Regnsensor |
| DAB radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| Delalcantaraindtræk | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Stemmebetjening |
| El betjent bagklap | Tonede ruder |
| El indst. førersæde m. memory | Udv. temp. måler |
| El indst. forsæder | USB C tilslutning |
| El komfortsæder | Varme i rat |
| El-justerbar lændestøtte | Varmepumpe |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Vognbaneassistent |