Mercedes EQC4004Matic 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
249.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2020 |
| Kilometertal | 149.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 410 km |
| Batterikapacitet | 80,0 kWh |
| Energiforbrug | 228 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 1.040 kr. / år |
| Ydelse | 408 hk/760 nm |
| Acceleration | 5,1 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
⭐Lavpristilbud - kun til cvr-nummer
🔴Aktiv Lane keeping
🔴Akustiske ruder
🔴Bakkamera
🔴Dødvinkelassistent
🔴El-bagklap
🔴El-svingbart træk (1.800 kg)
🔴Ergonomipakke
🔴Fartpilot
🔴Fjernlysassistent (IHC+)
🔴Keyless Go (Nøglefri adgang)
🔴Mørke ruder bag
🔴Parkeringspakke
🔴Skiltegenkendelse
🔴Tyverialarm
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 686.077 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 500 liter |
| Vægt | 2.395 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 476 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 545 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Nej |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Isofix |
| Akustikglas i for | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Ambiente belysning | Læderrat |
| Auto. nødbremse | Mørk loftbeklædning |
|---|---|
| Auto. parkering | Mørktonede ruder i bag |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødbremsesystem | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk parkeringssystem | Navigation |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri adgang |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| Digitalt cockpit | Ratbetjent gearskifte |
| El betjent bagklap | Ratgearskifte |
| El indst. førersæde | Regnsensor |
| El indst. forsæder | Sædevarme |
| El-justerbar lændestøtte | Splitbagsæde |
| El-sidespejle m. varme | Svingbart træk (manuelt) |
| Elektrisk kabinevarmer | Tonede ruder |
| Elektrisk parkeringsbremse | Træk |
| Elsæder | Træthedsregistrering |
| Fartpilot | Type-2 ladekabel |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |