Mercedes EQB300AMG Line 4Matic 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2022 |
| Kilometertal | 52.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 409 km |
| Batterikapacitet | 66,5 kWh |
| Energiforbrug | 182 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 228 hk/390 nm |
| Acceleration | 8,0 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
Bilen kan ses og prøves på:
📍 Ribevej 3, 8940 Randers
Kontakt os på:
📞 +45 72 10 83 20
📧 randers@kautok.dk
_______________________________________
⚡ WLTP/oplyst-rækkevidde: 409 km
⚡ Ladetype: 3 faser
⚡ Batterikapacitet: 66 kWh
________________________________________
Fremhævet udstyr 📝
- 360° kamera
- Elektrisk bagklap
- Nøgle fri inde og ude
- Head-up display
- Trådløs mobilopladning
- Fartpilot adaptiv
- El-soltag
________________________________________
Fordele ved at handle hos Kinnerup Autokommission 🟠
Lav pris 💰
Vi sælger i kommission, og derfor er priserne ofte lavere end hos traditionelle bilforhandlere.
Attraktiv finansiering 💳
Vi tilbyder finansiering gennem Santander Bank, både med og uden udbetaling.
Tryghed med ejerskifteforsikring 🛡️
Mulighed for Autoconcept Ejerskifteforsikring, som kan dække uventede reparationsomkostninger helt op til kilometertælleren siger: 300.000 km.
Vi tager gerne din bil i bytte 🔄
Hurtig vurdering og fair pris.
Levering 🚛
Levering i hele Jylland for kun 1.495,-
Levering på Fyn & Sjælland for kun 1.995,-
🎥 Videofremvisning muligt
Hvis du ikke har mulighed for at komme og bese bilen, kan vi lave en videofremvisning for dig!
________________________________________
Bemærk ⚠️
Der tages forbehold for taste - og beskrivelsesfejl i annoncen.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 498 liter |
| Vægt | 2.175 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 468 cm |
|---|---|
| Højde | 167 cm |
| Lasteevne | 405 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | El-klapbare sidespejle m. varme |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
| 360° kamera | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Head-up display |
| 7 personers | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| Airbags | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Android auto | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto hold | Navigation |
| Auto. nødbremse | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødbremsesystem | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, dellæder |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Bakspejl m. nedbl. | Skiltegenkendelse |
| Centrallås | Splitbagsæde |
| DAB radio | Tonede ruder |
| Dæktryksmåler | Trådløs mobilopladning |
| Dellæderindtræk | Udv. temp. måler |
| El betjent bagklap | USB C tilslutning |
| El indst. førersæde m. memory | Vognbaneassistent |