Mercedes EQB250+AMG Line 7prs 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2024 |
| Kilometertal | 51.289 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 530 km |
| Batterikapacitet | 70,5 kWh |
| Energiforbrug | 152 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/385 nm |
| Acceleration | 8,9 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
flot EQB i kosmos sort metal, med den stor batteri og en rækkevidde på 509 km ved blandet kørsel, el indst. forsæder m. memory, el-justerbar lændestøtte, multifunktionsrat, læderrat, læderindtræk, 7 personers, mørktonede ruder i bag, mørk loftbeklædning, håndfrit til mobil, android auto, apple carplay, navigation, dab radio, usb-c tilslutning, musikstreaming via bluetooth, blindvinkelsassistent, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), adaptiv fartpilot, vognbaneassistent, aut. nedbl. bakspejl, el ratstamme med memory, regnsensor, automatisk nødassistent, armlæn i for og bag, ratgearskifte, dæktryksmåler, el-klapbare sidespejle m/varme, 360° kamera, skiltegenkendelse, fuldaut. klima, fuld led forlygter, led kørelys, AMG styling pakke, soundsystem, sædevarme, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, sprinkler med varme, trådløs mobilopladning, udv. temp. måler, 4x el-ruder, el betjent bagklap, headup display,, valg af kørselsprofil, AMG exclusive pakke, optikpakke, MBUX multimedia premium system, 18" AMG alufælge, digitalt cockpit, kørecomputer, sportssæder, højdejust. forsæder, automatgear, smartphone integration,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 495 liter |
| Vægt | 2.105 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 468 cm |
|---|---|
| Højde | 167 cm |
| Lasteevne | 435 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| 360° kamera | Kørecomputer |
| 4x el-ruder | Læderindtræk |
| 7 personers | Læderrat |
| ABS-bremser | LED Kørelys |
| Adaptiv fartpilot | Mørk loftbeklædning |
| Alufælge | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| Android auto | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Aut. nedbl. bakspejl | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødassistent | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Ratbetjent gearskifte |
| DAB radio | Ratgearskifte |
| Dæktryksmåler | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædebetræk, læder |
| El betjent bagklap | Sædevarme |
| El indst. førersæde m. memory | Skiltegenkendelse |
| El-justerbar lændestøtte | Sportssæder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| Fjernb. centrallås | Trådløs mobilopladning |
| Fuld LED forlygter | Udv. temp. måler |
| Fuldaut. klima | USB C tilslutning |
| Håndfrit til mobil | Vognbaneassistent |
| Head-up display |