Mercedes EQA300Progressive 4Matic 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2024 |
| Kilometertal | 11.100 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 459 km |
| Batterikapacitet | 66,5 kWh |
| Energiforbrug | 167 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 228 hk/390 nm |
| Acceleration | 7,7 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Rødmetal |
Beskrivelse
Autoriseret Mercedes-Benz Servicecenter
Vi er certificerede og specialuddannede med fuld adgang til Mercedes-Benz’ officielle systemer og tekniske data. Klargøringen varetages af et fagligt stærkt team med fokus på høj kvalitet.
Highlights:
⭐ 1 års garanti. Mulighed for forlængelse op til 48 mdr.⭐
•Urban-/Progressive-pakke
•DISTRONIC PRO/Adaptiv fartpilot
•Memory-pakke (Sæde, ratstamme og spejle)
•Automatisk fjernlystilkobling (IHC)
•LED High Performance-forlygter
•Parkeringspakke med bakkamera
•Apple Carplay & Android Auto
•18" letmetalfælge 5 egers-design
•Rat elvarme
•Sportsrat i glat ruskind
•Sæder i sort delkunstlæder
•Patagonienrød metalliclak
Tryghed: 1 års garanti, Mulighed for forlængelse, Autoriseret Mercedes-Benz servicehistorik, 30 dages ombytningsret og 8 dage fuld fortrydelsesret.
Elektrisk rækkevidde: Op til ???km ved blandet kørsel(WLTP), eller ???km ved bykørsel🏎️
Bilnummer:02263680NT
Øvrig: Dødvinkelassistent, Aktiv parkeringsassistent, Dobbelt kopholder, Regnsensor, Armlæn bagest, Registrering af vejskilte, Loftbeklædning i sort stof, Mørk tonet glas.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 340 liter |
| Vægt | 2.110 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 446 cm |
|---|---|
| Højde | 161 cm |
| Lasteevne | 425 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Elektrisk parkeringsbremse |
|---|---|
| 4x el-ruder | Elsæder |
| ABS-bremser | ESP / ESC |
| Adaptiv fartpilot | Fartpilot |
| Airbags | Fjernb. centrallås |
| Aircondition | Fjernlysassistent |
| Alarm | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Ambiente belysning | Håndfrit til mobil |
| Android auto | Højdejust. førersæde |
| Antispin | Højdejust. forsæde |
| App integration | Isofix |
| Apple carplay | Justerbar lændestøtte |
| Auto hold | Kørecomputer |
| Auto. nødbremse | Mørk loftbeklædning |
| Auto. parkering | Mørktonede ruder i bag |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødbremsesystem | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk parkeringssystem | Navigation |
| Automatisk start/stop | Nøglefri tænding |
| Bagagerumsdækken | Områdebelysning |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (for) |
| Centrallås | Ratbetjent gearskifte |
| DAB radio | Ratgearskifte |
| DAB+ Radio | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Delkunstlæderindtræk | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| El betjent bagklap | Stemmebetjening |
| El indst. førersæde | Tonede ruder |
| El indst. førersæde m. memory | Træthedsregistrering |
| El indst. forsæder | Udv. temp. måler |
| El-justerbar lændestøtte | USB C tilslutning |
| El-klapbare sidespejle | Varme i rat |
| El-ruder | Varmepumpe |
| El-sidespejle | Vognbaneassistent |
| Elektrisk kabinevarmer |