Mercedes EQA250AMG Line 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2021 |
| Kilometertal | 51.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 424 km |
| Batterikapacitet | 75,9 kWh |
| Energiforbrug | 179 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 100 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/375 nm |
| Acceleration | 8,9 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Oplev Mercedes EQA 250 AMG-Line – en elektrisk SUV, der kombinerer dynamisk design med sporty køreegenskaber. Med AMG-Line styling, luksuriøst interiør og avanceret teknologi får du en køreoplevelse i særklasse. EQA 250 er den perfekte blanding af performance, stil og komfort – din fremtid på fire hjul.
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Vores kunder har talt - vi gør det Fremragende på Trustpilot ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Rækkevidde WLTP: 423 km
Batterikapacitet: 66,5 kWh
AC ladning: 3 faser
DC ladning: 100 kw (max)
Særligt nævneværdigt udstyr:
- Fuld LED forlygter
- Adaptiv Fartpilot
- Bakkamera
- 19" Alufælge
- Dellæder/alcantara kabine m sædevarme
- Vejbaneassistent
- Blindvinkelalarm
- Ambiente belysning
- Keyless start & dører
- Multifunktions læderrat
- Integreret Navigation
- El-bagklap
Yderligere udstyr:
- El-spejle
- Apple Carplay & AndroidAuto
- Klimaanlæg i 2-zoner
- Bluetooth telefoni & streaming
- Lyssensor
- ISOFIX beslag
- Elektrisk parkeringsbremse
- og meget mere....
Bemærk - bilen er importeret og kan variere i udstyr i forhold til den danske udstyrsliste.
Velkommen hos Aunsbjerg
📱 Vi viser gerne bilen frem over et videokald
🗓 Vi holder åbent alle ugens 7 dage
🤝 Vi tager gerne din nuværende bil i bytte
📑 Vi hjælper gerne med finansiering
🔧 Vores 4 værksteder laver alle bilmærker
💸 Gør som 6.000 andre og tegn en serviceaftale, der matcher dit behov og sparer dig for uforudsigelige værkstedsregninger.
📞 📧 Ring eller skriv til os – vi bestræber os på at svare inden for 24 timer.
77 333 000 – info@aunsbjerg.com
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 340 liter |
| Vægt | 2.040 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 446 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 430 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | ESP / ESC |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
| 4x el-ruder | Fjernlysassistent |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
| Aftageligt træk | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Isofix |
|---|---|
| Aircondition | Justerbar lændestøtte |
| Alarm | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alcantaraindtræk | Kørecomputer |
| Alufælge | Kurvelys |
| Ambiente belysning | Læderrat |
| Android auto | LED baglygter |
| Anhængertræk, aftagl. | LED Kørelys |
| Antispin | Mørk loftbeklædning |
| App integration | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødassistent | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| Blindvinkelassistent | Sædebetræk, dellæder |
| Centrallås | Sædevarme |
| DAB radio | Semi-automatisk parkeringssystem |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| Delalcantaraindtræk | Sportssæder |
| Dellæderindtræk | Stemmebetjening |
| Digitalt cockpit | Tonede ruder |
| El betjent bagklap | Træthedsregistrering |
| El-justerbar lændestøtte | Udv. temp. måler |
| El-klapbare sidespejle | USB C tilslutning |
| El-ruder | Vognbaneassistent |
| El-sidespejle |