Mercedes E3003,0 BlueTEC Avantgarde AMG aut. 4d
Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2013 |
| Kilometertal | 278.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 16,9 km/l |
| CO2 udledning | 157 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 7.080 kr. / år |
| Ydelse | 231 hk/- |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | - |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | - |
| Trækvægt | 2.100 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
BEMÆRK:
- AMG LINE
- PANORAMA SOLTAG
- SORT HIMMEL
- KEYLESGO NØGLEFRI BETJENNING
- BLINDVINKEL ASSIST
- PARKERINGS SENSOR FOR OG BAG
- BAKKAMERA
- FARTPILOT
- FJ. BETJENT VARMER
- COMAND NAVIGATION
- KLIMA BAG
- LEVERES NYSYNET OG NYSERVICERET
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, alcantaraindtræk, el indst. forsæder, mørk loftbeklædning, 18" alufælge, el-soltag, glastag, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, mørktonede ruder i bag, automatgear, ratgearskifte, fuldaut. klima, motorkabinevarmer, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, cd/radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, aux tilslutning, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, airbag, esp.
BILLIG FORSIKRING TILBYDES, OGSÅ TIL 1.GANGS KØBERE -
FINANSIERING BÅDE MED OG UDEN UDBETALING, RING OG HØRE NÆRMERE.
VI TAGER GERNE DIN BIL I BYTTE.
ALLE VORES BILER HAR VÆRET IGENNEM VORES KLARGØRING OG ALLE PRISER ER INKL. KLARGØRINGS OMKOSTNINGER.
*FORBEHOLD FOR TASTEFEJL*
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.885 kg |
| Bredde | - |
| Længde | - |
|---|---|
| Højde | - |
| Lasteevne | 555 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.100 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Airbags | LED Kørelys |
| Alcantaraindtræk | Mørk loftbeklædning |
| Alufælge | Mørktonede ruder i bag |
| Antispin | Motorkabinevarmer |
|---|---|
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| AUX tilslutning | Nøglefri adgang |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Panoramatag |
| CD/radio | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| El indst. forsæder | Ratbetjent gearskifte |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Ratgearskifte |
| El-soltag | Sædevarme |
| Elsæder | Skiltegenkendelse |
| ESP / ESC | Tonede ruder |
| Fartpilot | Træthedsregistrering |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fuldaut. klima | USB C tilslutning |
| Håndfrit til mobil |