Mercedes E300 e2,0 AMG Line stc. aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2022 |
| Kilometertal | 213.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 58,8 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 54 km |
| Batterikapacitet | 11,0 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 203 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 39 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 320 hk/700 nm |
| Acceleration | 5,9 sek. |
| Tophastighed | 245 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 9 |
| Trækvægt | 2.100 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Ønsker du at se bilen, så giv os et ring inden, så vi er sikre på at bilen ikke er solgt til anden side når du kommer.
LAVPRIS TILBUD!
𝗛𝗶𝗴𝗵𝗹𝗶𝗴𝗵𝘁𝘀:
⭐️AMG LINE INTERIØR OG EKSTERIØR
⭐️NIGHTPAKKE
⭐️BURMEISTER LYDANLÆG
⭐️ADAPTIV FARTPILOT
⭐️EL SVINGBART TRÆK
⭐️360 KAMERA M. PARKERINGSSENSOR FOR OG BAG
⭐️FULD LED FORLYGTER M. FJERNLYSASSISTENT
⭐️TRÅDLØS MOBILOPLADNING
⭐️LANE ASSIST
⭐️BLINDVINKELSASSISTENT
⭐️APPLE CARPLAY
⭐️AMBIENTE BELYSNING
⭐️DEL ALCANTARA SÆDER
⭐️EL JUSTERBARE FORSÆDER
18" alufælge, kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, dellæderindtræk, delalcantaraindtræk, el indst. forsæder, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, el indst. førersæde, el komfortsæder, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, alufælge, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, el-klapbare sidespejle, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, adaptive forlygter, led baglygter, tagræling, mørktonede ruder i bag, svingbart træk (manuel), træk, aftageligt træk, svingbart træk (elektrisk), automatgear, ratgearskifte, aircondition, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, automatisk start/stop, el betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, trådløs mobilopladning, type-2 ladekabel, app integration, cd/radio, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, usb-c tilslutning, regnsensor, 360° kamera, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, 8 airbags, antispin, esp, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, auto hold
Nummerplader haves på lager, derfor kan du købe og køre hjem samme dag!
Attraktiv finansiering Med eller Uden udbetaling tilbydes fra 3,49% i rente ved udbetaling på 20% Ring gerne til os for forhøre dig nærmere med Santander Finansiering. Kontakt os gerne og få et uforpligtende tilbud. Finansiel leasing til erhverv tilbydes også., ambiente belysning, el-klapbare sidespejle m/varme, adaptive forlygter
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 640 liter |
| Vægt | 1.975 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 495 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 780 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.100 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Elsæder |
|---|---|
| 2 zone klima | ESP / ESC |
| 360° kamera | Fartpilot |
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
| 8 airbags | Fjernlysassistent |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| Adaptive forlygter | Højdejust. førersæde |
| Aftageligt træk | Højdejust. forsæde |
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Ambiente belysning | Læderrat |
| Android auto | LED baglygter |
| Anhængertræk, aftagl. | LED Kørelys |
| Antispin | Mørk loftbeklædning |
| App integration | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto hold | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri adgang |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Ratbetjent gearskifte |
| Bakspejl m. nedbl. | Ratgearskifte |
| Blindvinkelassistent | Regnsensor |
| CD/radio | Sædebetræk, dellæder |
| Centrallås | Sædevarme |
| DAB radio | Skiltegenkendelse |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| Delalcantaraindtræk | Svingbart træk (elektrisk) |
| Dellæderindtræk | Svingbart træk (manuelt) |
| Digitalt cockpit | Tagræling |
| El betjent bagklap | Tonede ruder |
| El indst. førersæde | Trådløs mobilopladning |
| El indst. forsæder | Træk |
| El komfortsæder | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle | Type-2 ladekabel |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| El-ruder | USB A tilslutning |
| El-sidespejle | USB C tilslutning |
| El-sidespejle m. varme | USB tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vognbaneassistent |