Mercedes E300 e2,0 AMG Line stc. aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2021 |
| Kilometertal | 86.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 29,6 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 56 km |
| Batterikapacitet | 9,3 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 166 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 39 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.280 kr. / år |
| Ydelse | 320 hk/700 nm |
| Acceleration | 5,9 sek. |
| Tophastighed | 245 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 9 |
| Trækvægt | 2.100 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
BILEN KAN OGSÅ KØBES KONTANT FOR 409.900 KR.
MERCEDES E300 E HYBRID PÅ LAGER TIL OMGÅENDE LEVERING. DU HAR BRÆNDSTOF TIL DE LANGE TURE OG REN EL TIL DE DAGLIG STRABADSER.
BESKATNING FRA KUN 324.200 KR.
⭐️ AMG PAKKE UDE OG INDE
⭐️ PREMIUMPAKKE
⭐️ ADAPTIV FARTPILOT
⭐️ AKTIV LANE ASSIST
⭐️ DELLÆDER M. ALCANTARA
⭐️ DIGITAL INSTRUMENTERING
⭐️ FØRERASSISTENT PAKKE
⭐️ AMBIENTBELYSNING
⭐️ NØGLEFRI BETJENING
⭐️ NØGLEFRI ADGANG
⭐️ BAKKAMERA
⭐️ 18" ALUFÆLGE
kørecomputer, digitalt cockpit, multifunktionsrat, læderrat, læderindtræk, dellæderindtræk, delalcantaraindtræk, alcantaraindtræk, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, el indst. forsæder, el indst. førersæde, justerbar lændestøtte, el-justerbar lændestøtte, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, alufælge, 18" alufælge, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, el-klapbare sidespejle m/varme, el-klapbare sidespejle, led baglygter, led kørelys, fuld led forlygter, automatgear, ratgearskifte, fuldaut. klima, 2 zone klima, elektrisk kabinevarmer, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, adaptiv fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, automatisk start/stop, el betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, trådløs mobilopladning, app integration, type-2 ladekabel, cd/radio, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, android auto, apple carplay, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, alarm, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, intelligent hastighedsassistent, isofix, fjernlysassistent, automatisk lys, esp, antispin, airbag, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, blindvinkelsassistent, auto hold, automatisk nødassistent, træk, . dobbelt bagagerumsbund, bagagerumsdækken, dynamisk blinklys i bag, tagræling, dynamisk blinklys, mørktonede ruder i bag, centrallås, fjernb. centrallås, aut. nedbl. bakspejl, træthedsregistrering, stemmebetjening
BILEN ER PÅ LAGER TIL OMGÅENDE LEVERING.
FLEXLEASING TIL ERHVERV:
Førstegangsydelse 33.000,- ex. moms
Månedlig ydelse 1.913,- ex. moms
Restværdi 187.000,- ex. moms & afgift
Løbetid 12 måneder.
____________________________________________
FLEXLEASING TIL PRIVAT:
Førstegangsydelse 41.250,- incl. moms
Månedlig ydelse 2.391,- incl. moms
Restværdi 187.000,- ex. moms & afgift
Løbetid 12 måneder.
____________________________________________
*Der tages forbehold for tastefejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 480 liter |
| Vægt | 2.075 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 495 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 680 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.100 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Elsæder |
|---|---|
| 2 zone klima | ESP / ESC |
| 4x el-ruder | Fartpilot |
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
| Adaptiv fartpilot | Fjernlysassistent |
| Airbags | Fuld LED forlygter |
| Alarm | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Alcantaraindtræk | Håndfrit til mobil |
| Alufælge | Højdejust. førersæde |
| Ambiente belysning | Højdejust. forsæde |
| Android auto | Intelligent hastighedsassistent |
| Antispin | Isofix |
| App integration | Justerbar lændestøtte |
| Apple carplay | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aut. nedbl. bakspejl | Kørecomputer |
| Auto hold | Læderindtræk |
| Auto. nødbremse | Læderrat |
| Automatgear | LED baglygter |
| Automatisk lys | LED Kørelys |
| Automatisk nødassistent | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk nødbremsesystem | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk start/stop | Multifunktionsrat |
| Bagagerumsdækken | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Navigation |
| Bakspejl m. nedbl. | Nøglefri adgang |
| Blindvinkelassistent | Nøglefri tænding |
| CD/radio | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Parkeringssensor (for) |
| DAB radio | Ratbetjent gearskifte |
| Dæktryksmåler | Ratgearskifte |
| Delalcantaraindtræk | Regnsensor |
| Dellæderindtræk | Sædebetræk, dellæder |
| Digitalt cockpit | Sædebetræk, læder |
| Dobbelt bagagerumsbund | Sædevarme |
| Dynamisk blinklys | Skiltegenkendelse |
| Dynamisk blinklys i bag | Splitbagsæde |
| El betjent bagklap | Stemmebetjening |
| El indst. førersæde | Tagræling |
| El indst. forsæder | Tonede ruder |
| El-justerbar lændestøtte | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle | Træk |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| El-ruder | Type-2 ladekabel |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | USB C tilslutning |
| Elektrisk kabinevarmer | Vognbaneassistent |
| Elektrisk parkeringsbremse |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse1.913 kr.
- Førstegangsydelse33.000 kr.
- Totalpris i løbetiden55.956 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 187.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet