Mercedes E300 de2,0 Avantgarde stc. aut. 4Matic 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2021 |
| Kilometertal | 139.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 86,4 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 52 km |
| Batterikapacitet | 8,6 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 166 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 1 g/km |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 306 hk/700 nm |
| Acceleration | 6,0 sek. |
| Tophastighed | 230 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 9 |
| Trækvægt | 2.100 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, dellæderindtræk, højdejust. forsæder, splitbagsæde, ambiente belysning, 18" alufælge, el-sidespejle m/varme, fuld led forlygter, multibeam Led, tagræling, svingbart træk (manuel), automatgear, ratgearskifte, 2 zone klima, motorkabinevarmer, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, 4x el-ruder, automatisk start/stop, trådløs mobilopladning, el betjent bagklap, cd/radio, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, regnsensor, 360° kamera, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, automatisk lys, fjernlysassistent, isofix, blindvinkelsassistent, automatisk nødbremsesystem, trafiklysvisning, Mercedes ME. Meget pæn og velholdt bil. Vi tilbyder finansiering/FLEXleasing af denne bil. Ring for mere info samt fremvisning.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 480 liter |
| Vægt | 2.215 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 495 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 635 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.100 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
| 360° kamera | Højdejust. forsæde |
| 4x el-ruder | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Ambiente belysning | Læderrat |
|---|---|
| Aut. nedbl. bakspejl | Motorkabinevarmer |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri adgang |
| Automatisk start/stop | Nøglefri tænding |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Bakspejl m. nedbl. | Ratbetjent gearskifte |
| Blindvinkelassistent | Ratgearskifte |
| CD/radio | Regnsensor |
| DAB radio | Sædebetræk, dellæder |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| Dellæderindtræk | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Svingbart træk (manuelt) |
| El betjent bagklap | Tagræling |
| El-sidespejle m. varme | Trådløs mobilopladning |
| Fartpilot | Træthedsregistrering |
| Fjernlysassistent | Udv. temp. måler |