Mercedes E300 de2,0 AMG Line stc. aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2020 |
| Kilometertal | 67.222 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 71,4 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 54 km |
| Batterikapacitet | 13,5 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 200 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 35 g/km |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 1.280 kr. / år |
| Ydelse | 306 hk/700 nm |
| Acceleration | 6,0 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 9 |
| Trækvægt | 2.100 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
🐣🌼 Påskeåbent hos Bjarne Nielsen Birkerød! 🌼🐣
Vi holder åbent hele påsken:
📅 Skærtorsdag (2/4): 11:00–16:00
📅 Langfredag (3/4): 11:00–16:00
📅 Påskelørdag (4/4): 11:00–16:00
📅 Påskedag (5/4): 11:00–16:00
📅 2. påskedag (6/4): 11:00–16:00
Kig forbi og gør en god handel – vi har en skarp rentekampagne på kun 2,99% Fast rente ved godkendt kreditvurdering på en Elbil 🚗💨
Mercedes-Benz E300 de T 2,0 D/EL AMG-line 9G-Tronic med soltag, adaptiv fartpilot, bakkamera og meget mere!
Bilen kører til dagligt, ring derfor ved interesse!
Nævneværdigt udstyr: 🚗
- Soltag
- El indst. forsæder
- Adaptiv fartpilot
- Apple CarPlay/Android Auto
- Klimaanlæg 2-zoner
- Sædevarme for
- Bakkamera
- Parkeringssensor for/bag
- Digital instrumentering
- Elektrisk bagklap
- Nøglefri start
- Navigation
- Auto hold
- Skiltegenkendelse
- Vejbaneassistent
- Træthedsregistrering
- Blindvinkelassistent
- Automatisk nødbremsesystem
✅ Finansiering med og uden udbetaling
✅ Vi tager gerne din nuværende bil i bytte
✅ Gør ligesom mange andre af vores kunder - få en attraktiv serviceaftale til bilen, der matcher dine ønsker og behov!
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Vi har høj kundetilfredshed på Trustpilot
Salgsafdeling har åben:
Alle hverdage mellem 09:00 - 17:30
Lørdag: Lukket
Søndag: 11:00 - 16:00
Kontakt os
Tlf. 70 80 86 60
birkerod@bn.dk
Adresse
Birkerød Kongevej 37-39
3460 Birkerød
✅ Chat med os på bn.dk
Bjarne Nielsen i Birkerød er områdets store brugtbilhus, der ligger på Birkerød Kongevej.
Køb også din brugte bil online på bn.dk - gratis levering i hele Danmark.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 480 liter |
| Vægt | 2.145 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 495 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 675 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.100 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Elektrisk parkeringsbremse |
|---|---|
| 4x el-ruder | Elsæder |
| 7 personers | ESP / ESC |
| ABS-bremser | Fartpilot |
| Adaptiv fartpilot | Fjernb. centrallås |
| Airbags | Fuldaut. klima |
| Aircondition | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| Alarm | Højdejust. førersæde |
| Alufælge | Isofix |
| Ambiente belysning | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Android auto | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| Apple carplay | LED baglygter |
| Auto hold | Mørktonede ruder i bag |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri adgang |
| Automatisk start/stop | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Panoramatag |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Parkeringssensor (for) |
| DAB radio | Ratbetjent gearskifte |
| Dæktryksmåler | Ratgearskifte |
| Digitalt cockpit | Regnsensor |
| El betjent bagklap | Sædevarme |
| El indst. førersæde | Skiltegenkendelse |
| El indst. forsæder | Splitbagsæde |
| El-justerbar lændestøtte | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle | Træthedsregistrering |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | USB A tilslutning |
| El-sidespejle m. varme | USB tilslutning |
| El-soltag | Vognbaneassistent |