Mercedes E2501,8 CGi Elegance Cabriolet aut. BE 2d
Kontantpris
209.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2010 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2010 |
| Kilometertal | 250.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 12,2 km/l |
| CO2 udledning | 181 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 6.800 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 7,8 sek. |
| Tophastighed | 240 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
automatgear, fuldaut. klima, 2 zone klima, meget flot farvekombiation, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, 4x el-ruder, cd/radio, navigation, håndfrit til mobil, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), isofix, 8 airbags, udv. temp. måler, tågelygter, el-sidespejle, 17" alufælge, læderindtræk, læderrat, multifunktionsrat, kørecomputer, gerne bytte, evt uden udbetaling.
Ring for fremvisning og mere info.
Velkommen til Michael Andersen Biler
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.595 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 470 cm |
|---|---|
| Højde | 140 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 65 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| 8 airbags | Læderindtræk |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Navigation |
|---|---|
| CD/radio | Parkeringssensor (bag) |
| El-sidespejle | Parkeringssensor (for) |
| Fartpilot | Sædebetræk, læder |
| Fjernb. centrallås | Sædevarme |
| Fuldaut. klima | Tågelygter |
| Håndfrit til mobil | Udv. temp. måler |