Mercedes E220 d2,0 Avantgarde aut. 4d
Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2016 |
| Kilometertal | 404.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 25,0 km/l |
| CO2 udledning | 106 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.860 kr. / år |
| Ydelse | 194 hk/400 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 240 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 9 |
| Trækvægt | 2.100 kg |
| Farve | Perlemorshvid |
Beskrivelse
Yderst velholdt Mercedes-Benz E220d, spækket med udstyr og samtidig særdeles økonomisk. Den er opgivet til 25 km/l og koster 930 kr. halvårligt i afgift.
HIGHLIGHTS:
✅ Dobbelt panorama-glastag
✅ Nightpakke (sorte lister)
✅ Bakkamera m. parkeringssensor for og bag
✅ Blindvinkelassistent
✅ Avantgarde-pakke, interiør & eksteriør
✅ El-indst. førersæder & rat m. memory
✅ Multibeam LED adaptive forlygter m. adaptiv fjernlysassistent
✅ Digital cockpit m. widescreen
✅ Apple CarPlay & Android Auto
✅ Ambientebelysning
✅ 2-zonet klima
✅ Fartpilot
✅ 19" alufælge
- Fuldt udfyldt servicebog hos Mercedes
- Sælges for medarbejder og bliver brugt til dagligt
Resten af udstyrslisten⬇️
kørecomputer, digitalt cockpit, multifunktionsrat, læderrat, dellæderindtræk, el indst. forsæder, el indst. førersæde m. memory, el komfortsæder, splitbagsæde, ambiente belysning, 19" alufælge, glastag, el-soltag, el-klapbare sidespejle m/varme, fuld led forlygter, kurvelys, adaptive forlygter, matrix led forlygter, led baglygter, mørktonede ruder i bag, automatgear, ratgearskifte, 2 zone klima, køl i handskerum, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, adaptiv undervogn, elektrisk parkeringsbremse, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, sd kortlæser, aux tilslutning, alarm, regnsensor, automatisk parkeringssystem, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, antispin, esp, blindvinkelsassistent, automatisk nødbremsesystem, auto hold
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 624.083 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.680 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 492 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 640 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.100 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | ESP / ESC |
|---|---|
| 2 zone klima | Fartpilot |
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
| Adaptiv undervogn | Fuld LED forlygter |
| Adaptive forlygter | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Isofix |
|---|---|
| Alarm | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Køl i handskerum |
| Ambiente belysning | Kørecomputer |
| Android auto | Kurvelys |
| Antispin | Læderrat |
| Apple carplay | LED baglygter |
| Auto hold | Matrix LED forlygter |
| Auto. nødbremse | Mørktonede ruder i bag |
| Auto. parkering | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Automatisk parkeringssystem | Panoramatag |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (bag) |
| AUX tilslutning | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Ratbetjent gearskifte |
| Blindvinkelassistent | Ratgearskifte |
| DAB radio | Regnsensor |
| Dellæderindtræk | Sædebetræk, dellæder |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| El indst. førersæde m. memory | SD kortlæser |
| El indst. forsæder | Skiltegenkendelse |
| El komfortsæder | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| El-soltag | Træthedsregistrering |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| Elsæder |