Mercedes E220 d2,0 AMG Line stc. aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2017 |
| Kilometertal | 248.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,7 km/l |
| CO2 udledning | 122 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.960 kr. / år |
| Ydelse | 194 hk/400 nm |
| Acceleration | 7,7 sek. |
| Tophastighed | 235 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 9 |
| Trækvægt | 2.100 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
BEMÆRK UDSTYR:
- AMG LINE
- PANORAMA SOLTAG
- NIGHT PAKKE
- LUFT UNDERVOGN
- LED MULTIBEAM LYGTER
- ADAPTIVE FARTPILOT
- VOGNBANE ASSIST
- BLINDVINKEL ASSIST
- 360 GRADERS KAMERA
- MEMORY PAKKE
- FULD LÆDER MEDVARME OG KØL + MASSAGE
- SORT ALCANTARA HIMMEL
- WIDESCREEN + BURMEISTER LYDANLÆG
- AMBIENTE BELYSNING
- KLIMA BAG
- APPLE CARPLAY + ANDROID
- NAVIGATION + EL BAGKLAP + ASK TRÆS INDLÆG
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderindtræk, el indst. førersæde m. memory, massage i forsæder, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, 18" alufælge, el-soltag, glastag, fuld led forlygter, kurvelys, automatgear, adaptiv fartpilot, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, automatisk nødassistent, luftundervogn.
BILLIG FORSIKRING TILBYDES, OGSÅ TIL 1.GANGS KØBERE -
FINANSIERING BÅDE MED OG UDEN UDBETALING, RING OG HØRE NÆRMERE.
VI TAGER GERNE DIN BIL I BYTTE.
ALLE VORES BILER HAR VÆRET IGENNEM VORES KLARGØRING OG ALLE PRISER ER INKL. KLARGØRINGS OMKOSTNINGER.
*FORBEHOLD FOR TASTEFEJL*
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.680 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 493 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 770 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.100 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 66 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Adaptiv fartpilot | Kurvelys |
| Alufælge | Læderindtræk |
| Ambiente belysning | Luftundervogn |
| Automatgear | Massage i forsæder |
| Automatisk nødassistent | Mørk loftbeklædning |
|---|---|
| Bagagerumsdækken | Multifunktionsrat |
| Blindvinkelassistent | Panoramatag |
| Digitalt cockpit | Sædebetræk, læder |
| El indst. førersæde m. memory | Vognbaneassistent |
| El-soltag |