Mercedes CLA250 e1,3 AMG Line Shooting Brake aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2021 |
| Kilometertal | 115.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 100,8 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 76 km |
| Batterikapacitet | 11,2 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 148 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 27 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 218 hk/450 nm |
| Acceleration | 6,9 sek. |
| Tophastighed | 235 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
⭐️ BLIV GODT KØRENDE FOR EN LAV MÅNEDLIG YDELSE OG FOR 0 KR I UDBETALING ⭐️
✍🏻 Køb nu, betal først til næste måned ved lån uden udbetaling
💵 Markedets mest attraktive finansieringsmuligheder, med og uden udbetaling.
📆 Hurtig sagsbehandling – få bilen med hjem samme dag.
⚙️ Autoriseret CarGarantie Forhandler – Danmarks absolut bedste forsikring med dækning i hele Europa, samt frit værkstedsvalg.
🚘 BOOKING:
*Book din besigtigelse/prøvekørsel inden eller uden for åbningstid på tlf. 71 99 91 77
🚘 Vi tager naturligvis din nuværende bil i bytte.
✅ Hos os er der ingen høje forhandleravancer, kun en rimelig pris for både køber og sælger.
🚗 BILENS HØJDEPUNKTER:
✔️ Leveres nysynet
✔️ Svingbart anhængertræk
✔️ Head-up display
✔️ El-justerbare førersæde m. memory
✔️ 360* kamera
✔️ Multi beam LED Forlygter m. fjernlysassistent
✔️ Adaptiv fartpilot
✔️ Vognbaneassistent
✔️ Skiltegenkendelse
✔️ Nødbremseassistent
✔️ Fodgængerbeskyttelse - aktiv motorhjelm
✔️ Nøglefri betjening
✔️ Automatisk parkering
✔️ 360 graders kamera
✔️ Parkeringssensor for & bag
✔️ 2 zone fuldautomatisk klimaanlæg
✔️ Apple CarPlay / Android Auto
✔️ Ambiente kabinebelysning
✔️ El-klapbare sidespejle m. varme
✔️ Originale alufælge
*Angivne finansieringsforslag er med forbehold for renteændring og kreditgodkendelse.
Vognnummer: 8419
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 440 liter |
| Vægt | 1.750 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 520 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fartpilot |
|---|---|
| 360° kamera | Fjernb. centrallås |
| 4x el-ruder | Fjernlysassistent |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Håndfrit til mobil |
| Aftageligt træk | Head-up display |
|---|---|
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
| Alufælge | Intelligent hastighedsassistent |
| Ambiente belysning | Isofix |
| Android auto | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Anhængertræk, aftagl. | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| Apple carplay | LED baglygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Mørk loftbeklædning |
| Auto. parkering | Mørktonede ruder i bag |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødbremsesystem | Navigation |
| Automatisk parkeringssystem | Nightvision |
| Automatisk start/stop | Nøglefri adgang |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Områdebelysning |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (bag) |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (for) |
| CD/radio | Ratbetjent gearskifte |
| Centrallås | Ratgearskifte |
| DAB+ Radio | Regnsensor |
| Delalcantaraindtræk | Sædebetræk, dellæder |
| Dellæderindtræk | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Semi-automatisk parkeringssystem |
| Dobbelt bagagerumsbund | Skiltegenkendelse |
| El betjent bagklap | Splitbagsæde |
| El indst. førersæde | Sportssæder |
| El indst. førersæde m. memory | Svingbart træk (elektrisk) |
| El-klapbare sidespejle | Svingbart træk (manuelt) |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| El-ruder | Træk |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | USB C tilslutning |
| Elsæder | Vognbaneassistent |
| ESP / ESC |