Mercedes CLA200 d2,2 Urban Shooting Brake aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2017 |
| Kilometertal | 246.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 24,4 km/l |
| CO2 udledning | 109 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/300 nm |
| Acceleration | 9,2 sek. |
| Tophastighed | 215 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Løbende serviceret - Sommer & Vinterhjul - 24.4 km/l - Synet d. 23/07-2025 med Partikelfilter ,
Kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, sportssæder, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, splitbagsæde, alufælge, vinterhjul, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, tågelygter, esp, airbag, regnsensor, automatisk lys, aux tilslutning, usb-a tilslutning, håndfrit til mobil, led kørelys, træk, automatgear, ratgearskifte, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, udv. temp. måler, 4x el-ruder, navigation, isofix, fjernlysassistent, antispin, dellæderindtræk, fuld led forlygter,
AFHENTNINGSBIL, SÆLGES KUN TIL CVR-NUMMER UDEN GARANTI pga årgang og km,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.555 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 464 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 495 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
|---|---|
| Aut. nedbl. bakspejl | LED Kørelys |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Navigation |
| AUX tilslutning | Ratbetjent gearskifte |
| Bagagerumsdækken | Ratgearskifte |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| Centrallås | Sædebetræk, dellæder |
| Dellæderindtræk | Sædevarme |
| El-sidespejle | Splitbagsæde |
| El-sidespejle m. varme | Sportssæder |
| ESP / ESC | Tågelygter |
| Fartpilot | Træk |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fjernlysassistent | USB A tilslutning |
| Fuld LED forlygter | USB tilslutning |
| Fuldaut. klima | Vinterhjul |